Yılmaz Vural Akhisar’ın Teknik Direktörü Değilim

Akhisarspor

Türkiye Futbol Federasyonu 1.Lig ekiplerinden Akhisarspor Süper Lig’e çıkma hayallerini Play-Off maçlarına bırakmıştı. Yapılan rövanş maçında kendi sahasında çıktığı maçta Fatih Karagümrük’e 1-0 yenilen Akhisar ekibi Süper Lig hayallerini ertelemek zorunda kaldı.

Rövanş maçını kaybettikten sonra konuşan Yılmaz Vural fiziki olarak bu güzel takımın teknik direktörü olmadığını söyledi.  Basın mensuplarına konuşan tecrübeli teknik direktör Süper Lig’e yükselmek için yakaladıkları fırsatı değerlendiremediklerini ifade etti.

Akhisarspor takımının başına 30 Ocak’ta gelen Yılmaz Vural’ın göreve devam edip etmeyeceğinin sorulması üzerine Vural sözleşmesinin 30  Mayıs’ta sona erdiğini söyledi. Takımda kalıp kalmayacağının yönetim ile görüşüleceğini ifade eden Yılmaz Vural resmi olarak bu takımın hocası olmadığını ama ölene kadar unutmayacağı bir camia olduğunu belirtti.

Stratejik Bir Maç Oynadık

Play-Off rövanş maçında stratejik bir oyun oynadıklarını belirten teknik direktör Yılmaz Vural ellerine gelen fırsatı değerlendiremediklerini söyledi. İlk yarıda ve ikinci yarıda farklı stratejiler uyguladıklarını belirten Vural çok fazla pozisyon bulduklarını ama bunları değerlendiremediklerini ifade etti.

Takımı Süper Lig’e çıkaramadığı için çok üzgün olduğunu belirten tecrübeli teknik adam Akhisaspor takımını Süper Lig’e çıkarmak için bir marka olmak ve takıma destek olmak gerektiğini söyledi.

Vural, ellerinden geleni yaptıklarını keşke şunu da yapsaydık dedikleri bir şey olmadığını ifade etti.

Güncel Yazılar