Cengiz Ünder Sahalara Geri Dönüyor

Fenerbahçe, taraftarlarını mutlu etmeyi sürdürüyor. Yakından takip edenlerin bildiği üzere Fenerbahçe şu ana kadar Süper Lig’de oynamış olduğu yedi maçı da kazandı.

Buna ek olarak, Konferans Ligi ön eleme ve grup aşamasındaki yedi maçından da galibiyet ile ayrılarak dikkatleri üzerine çekti. Bir başka deyişle, 2023 – 2024 sezonundaki 14 resmi maçının tamamını kazandı. Yalnızca Türkiye’nin değil Avrupa’nın sezona en iyi başlayan takımı oldu.

26 Yaşındaki Oyuncu Milli Aranın Ardından Maça Çıkabilecek

Takdir edersiniz ki, Fenerbahçe, yeni sezon öncesinde kadrosunu hem yerli hem de yabancı çok sayıda isim ile güçlendirdi. O isimlerden birisi de Cengiz Ünder oldu. Marsilya’dan 15 milyon Euro karşılığında kadroya katılan 1997 doğumlu oyuncunun katkısının büyük olacağı düşünülüyordu. Süper Lig’deki takımların sahaya üç yerli futbolcu ile çıkmaları gerekiyor. Altay Bayındır ile yolları ayırdıktan sonra kaleyi Dominik Livakovic’e emanet eden Fenerbahçe, yerli oyuncu sorunu yaşamamak adına Cengiz Ünder’i kadrosuna kattı. Teknik direktör İsmail Kartal, oyuncuya düzenli olarak ilk 11’de görev vermeyi düşünüyordu.

Cengiz Ünder, Süper Lig’de şu ana kadar üç maçta görev yaptı. Bu maçların ikisine ilk 11’de başlarken birisinde oyuna sonradan giren isim oldu. Sahada 91 dakika kaldı. Samsunspor ile oynanan maçta bir asist yaptı. Bunun yanı sıra, Fenerbahçe’nin Konferans Ligi play-off turu rövanşında Twente ile oynadığı maça da ilk 11’de başladı. Sahada 45 dakika kaldı.

Fenerbahçelilerin Cengiz Ünder’den büyük beklenti içerisinde olduklarını söylemek gerekir. Deneyimli oyuncu, son olarak, takımının Süper Lig’in beşinci haftasında Antalyaspor ile karşı karşıya geldiği maça ilk 11’de başladı. Fakat, maçın henüz beşinci dakikasında sakatlanarak oyundan çıktı. 17 Eylül 2023 tarihinden bu yana sakat olan 26 yaşındaki sağ kanadın iyileşmesi zaman alacak. Sarı lacivertli kulübe yakın olan kaynaklar, oyuncunun milli aranın ardından iyileşerek takıma katılacağını yazdılar.

Takım Arkadaşları Cengiz Ünder’i Aratmıyorlar

Daha önce de ifade ettiğimiz gibi Cengiz Ünder, Fenerbahçe’nin büyük umutlarla kadrosuna kattığı bir isim! Bu oyuncunun sakatlığı, camianın moralini fazlası ile bozdu. Fakat, teknik direktör İsmail Kartal’ın Cengiz Ünder’in yokluğunda forma şansı verdiği İrfan Can Kahveci, oyuncuyu hiçbir şekilde aratmadı.

1995 doğumlu oyuncu, bu sezon Süper Lig’de şu ana kadar yedi maçta görev yaptı. Söz konusu maçların dördüne ilk 11’de başlarken üç maçta oyuna sonradan girdi. 415 dakika süre aldı. Güzel performansını üç gol ve üç asist ile süsledi. Performansını sürekli olarak geliştiren 28 yaşındaki oyuncu, aynı zamanda çok yakın arkadaşı olan Cengiz Ünder’in eksikliğini fazlası ile doldurdu.

Cengiz Ünder’in yokluğunda performansı ile öne çıkan bir diğer isim Sebastian Szymanski! 1999 doğumlu oyuncu, bu sezon şu ana kadar 14 maçta görev yaptı. Sekiz gol atıp dört asist yaptı.