Akhisarspor Teknik Direktörü Yılmaz Vural Üzüldü

Akhisarspor

Türkiye Futbol Federasyonu 1.Lig ekiplerinden Akhisarspor Play-Off rövanşında Fatih Karagümrük ile karşılaştı. Yapılan maçı 1-0 kaybeden Akhisar ekibi Süper Lig’e çıkma hayaline son vermiş oldu.

Akhisarspor teknik direktörü Yılmaz Vural maçtan sonra yaptığı açıklamada bulundu. Vural,  iyi niyetli olmalarına, çalışmalarına ve takım olmalarına rağmen hedeflerine ulaşamamış olmalarının kendisini üzdüğünü söyledi.  Çok stratejik bir maç oynadıklarını söyleyen Vural ilk yarıda kontrollü bir oyun tercih ettiklerini belirtti.

Yeniden Süper Lig’e Çıkmak İçin Çalışacağız

Play-Off rövanşında alınan 1-0’lık yenilgi alan Akhisarspor Süper Lig hayallerine veda etti. Teknik direktör Yılmaz Vural alınan sonucun kendisini çok üzdüğünü ifade etti. İlk yarıda çok fazla pozisyon oluşturamadıklarını ama ikinci devrede biraz daha farklı bir taktik ile maça çıktıklarını belirten teknik adam sonuca ulaşamadıklarını ifade etti.

Maçın 71. dakikasında Sabo’nun attığı sert şutu kaleci Milan Lukac’ın topu göremediği ve yetişemediği için Akhisar ekibi kalesinde golü gördü. Akhisarspor’un iki şutunun direkten dönmesi ile ilgili konuşan Vural kendilerine nasip olmadığını rakipleri Fatih Karagümrük’ü tebrik ettiğini söyledi.

Yılmaz Vural 35 yıllık teknik direktörlük hayatında bu kadar uyumlu bir ekiple çalışmadığını söyledi. Maçtan sonra konuşan Vural 27 kişilik oyuncu grubuna sonuç ne olursa olsun çok teşekkür ettiğini belirtti.

Güncel Yazılar