Fatih Tekke’nin Yeni Adresi Pendikspor Olacak

Süper Lig’e milli maçlar dolayısıyla iki haftalık bir ara verildi. Futbolseverler, bu süreçte takımlarına duydukları özlemi gidermek adına milli maçları izleyecekler. Kulüpler, milli arayı verimli bir şekilde geçirmek istiyorlar. Bazı kulüplerde ciddi değişimler olacak.

Pendikspor Osman Özköylü ile Yollarını Ayırdı

Süper Lig’de sekiz haftayı geride bıraktık. Bu sekiz haftalık süreçte yedi teknik direktörün görevinden ayrıldığını söyleyebiliriz. Son olarak, Beşiktaş teknik direktörü Şenol Güneş, görevinden istifa etmişti. Futbolseverler, sıradaki ismin kim olacağını merak ediyorlardı. O isim Osman Özköylü oldu. İstanbul temsilcisi, bu sezon Süper Lig’e yükseldi. Yaz transfer dönemini olması gerektiği gibi geçiremedi. Sezona Süper Lig’deki diğer takımlara kıyasla çok daha zayıf bir kadro ile başladı.

Pendikspor, şu ana kadar Süper Lig’de sekiz maça çıktı. Bu maçlarda tek bir galibiyet dahi alamadı. Sadece dört maçtan beraberlik ile ayrıldı. Buna ek olarak, dört maçı da kaybetti. Dört puan toplayabilen Pendikspor, güncel tarih itibariyle, yirmi takımlı ligin 18’inci sırasında yer alıyor.

Pendikspor yönetimi, değişim zamanının geldiğinin farkındaydı. İstanbul temsilcisi, 9 Ekim 2023 günü Osman Özköylü ile yolların ayrıldığını duyurdu. Her ne kadar kimse için sürpriz olmayan bir ayrılık olsa da taraftarların deneyimli hocanın ayrılmasından dolayı üzgün olduklarını söylemek gerekir. Yakından takip edenlerin bildiği üzere Osman Özköylü, 2021 yılının Ekim ayından bu yana Pendikspor’u çalıştırıyordu. Takımı, Süper Lig’e çıkaran kişi kendisi idi. Takımının başında yetmiş maça çıktı. Bu maçların 34’ünden galibiyet ile ayrıldı. 1.73 gibi yüksek bir puan ortalaması yakaladı.

Pendikspor Kısa Süre İçerisinde Fatih Tekke ile Sözleşme İmzalayacak

Osman Özköylü ile yollarını ayıran Pendikspor’u bundan sonra kimin çalıştıracağı merak konusu idi. Futbolseverler, Süper Lig’de fark yaratacak bir ismin takımın başına geçmesi gerektiğini savunuyorlardı. Sosyal medyadaki haberlere göre Pendikspor yönetimi Fatih Tekke ile anlaştı. Vermiş olduğu duyumların doğru çıkması ile tanınan ünlü muhabir Yağız Sabuncuoğlu, tarafların her konuda anlaştıklarını dile getirdi. Fatih Tekke, herhangi bir sürpriz olmadığı takdirde Pendikspor’un yeni teknik direktörü olacak. Resmi açıklamanın kısa süre içerisinde yapılması bekleniyor.

Fatih Tekke Son Olarak İstanbulspor’u Çalıştırdı

Fatih Tekke, 2023 – 2024 sezonuna İstanbulspor’da başladı. Sarı siyahlı takımın başında dört maça çıktı. Takımı, bu maçlarda iki beraberlik ve iki mağlubiyet aldı. Bunun yanı sıra, Fatih Tekke’nin 25 Ekim 2022 tarihinden bu yana İstanbulspor’u çalıştırdığından ve görevinden kısa süre önce ayrıldığından bahsedebiliriz.

Kendisi, 11 aylık süreçte takımının başında otuz maça çıktı. İstanbulspor, söz konusu maçların dokuzundan galibiyet ile ayrıldı. Beş beraberlik ve 16 mağlubiyet aldı. Atmış olduğu 39 gole karşılık olarak kalesinde 57 gol gördü. 1.07 puan ortalaması yakaladı. Fatih Tekke’nin yeni adresinde başarılı olup olmayacağı merak konusu!