Hırvatistan Maçında İsmail Yüksek Performansı İle Alkış Aldı

A Milli Futbol Takımımız EURO 2024 elemlerinde Hırvatistan ile deplasmanda karşı karşıya geldiler.

A Milli Futbol Takımımız deplasmanda Hırvatistan’ı Barış Alper Yılmaz ın tek golü ile 1 – 0 yenerek EURO 2024 için önemli bir avantaj yakaladı.

EURO 2024 Elemelerinde D Grubu’nda bulunan A Milli Futbol Takımımız, 6. maçında Hırvatistan’a karşı yeni teknik direktörü Montella yönetiminde ilk sınavını veren Ay Yıldızlılar, zorlu deplasmanda 3 puanı alarak liderlik koltuğuna yerleştiler.

Milli takımımızın deplasmanda Hırvatistan’ı 1 – 0 mağlup ettiği maça İsmail Yüksek damga vurdu. İsmail Yüksek yakaladığı istatistiklerle Modric – Brozovic – Kovacic’ten oluşan Hırvat orta sahasına zor anlar yaşattı.

24 yasındaki milli oyuncu İsmail Yüksek, Hırvatistan maçının kahramanlarından biri oldu. İkili mücadeleye girmekten kaçınmayan İsmail, sahada basmadık yer bırakmadı.

PERFORMANSI İLE SAHANIN EN İYİLERİNDEN BİRİSİ OLDU

Sarı lacivertli takım Fenerbahçe’nin yıldızı parlayan orta saha oyuncusu 24 yasındaki İsmail Yüksek, her geçen gün performansının üstüne koymaya devam ediyor. Süre bulduğu her dakikada kendisini geliştiren 24 yaşındaki futbolcu, Hırvatistan mücadelesinin de en iyilerinden biri oldu.

Genç futbolcu İsmail Yüksek, yeri geldiğinde Ay Yıldızlı ekibimizin hücuma çıkmasına destek olurken, defansif müdahaleleri ile ön plana çıktı ve ikili mücadeleye girmekten kaçınmadı.

Sahada kaldığı süre içerisinde girdiği 24 ikili mücadelenin 16’sını kazandı. Tam 10 kez top kapan 24 yaşındaki yıldız, adeta sahada basmadık yer bırakmadı. İsmail Yüksek, fiziki olarak girdiği tüm mücadelelerde de kalitesini ortaya koydu.

Gen oyuncunun karşılaşma sonun da ki verilerine bakıldığında da çok net orta alandaki üstünlüğümü rakiplerine göre biliyorduk.

24 yasındaki genç oyuncu Opta verilerine göre İsmail Yüksek, Euro 2024 elemelerinde bir maçta hem 15 + ikili mücadele (16) hem de 10 + sahipsiz top (12) kazanan ilk oyuncu oldu.

Tek başına Hırvatistan Milli Takımı’nın tamamından (7) daha fazla top kapan İsmail Yüksek (8), Modric – Brozovic – Kovacic üçlüsünün tamamından (13) daha fazla ikili mücadele kazandı (16).

24 yasındaki genç oyuncu sarı lacivertli takım Fenerbahçe ile de süper lig de ve Avrupa da takımın önemli isimlerinde birisi oldu.

AY YILDIZLILAR EZDİ GEÇTİ

A Milli Futbol Takımımız deplasmanda Hırvatistan’ı Barış Alper Yılmaz ın tek golü ile 1 – 0 yenerek EURO 2024 için önemli bir avantaj yakaladı.

Karşılaşma sonun da 3 puanı kapan Ay Yıldızlılar, grupta yeniden zirveye yerleşti. Gruptaki diğer maçta son sıradaki Letonya, gruptan çıkmayı hedefleyen Ermenistan’ı sürpriz bir skor ile 2 – 0 yıktı. Bu sonuç da Ay Yıldızlılar’a yaradı. 15 Ekim Pazar günü Letonya ile kendi sahasında karşılaşacak olan Ay Yıldızlılar, 21 Kasım’da deplasmanda oynayacağı Galler maçı ile elemeleri tamamlayacak.