Beşiktaş’ta Kritik Hafta

Siyah beyazlı takım Beşiktaş ta işler yolunda gitmiyor. Kara kartal süper lig de alınan mağlubiyetler sonrasın da Avrupa da aynı senaryoyu daha ağır bir şekilde yaşayan Beşiktaş Lugano maçı sonrasında iplet koptu.

UEFA Konferans Ligi D Grubu na deplasmanda Club Brugge beraberliğiyle başlayan temsilcimiz siyah beyazlı takım Beşiktaş kendi sahasında Lugano ile karşı karşıya geldiler.

Beşiktaş, konuk ettiği Lugano karşısında büyük bir şok yaşadı. 81. dakikaya Vincent Aboubakar ın attığı gollerle 2 – 0 önde giren kara kartal 9 dakikada yediği 3 golle yıkıldı ve sahadan 3 – 2 lik mağlubiyetle ayrıldı.

Konferans liginde Lugano maçı sonrasında alınan mağlubiyet siyah beyazlı taraftarları çileden çıkarırken büyük bir protesto da peşinde geldi.

Yaşanılan kötü sonuçlar sonrasında siyah beyazlı takımın tecrübeli teknik patronu Şenol Güneş ile yol ayrımına gidilirken, kulüp başkanı Ahmet Nur Çebi ise seçim gitmek zorunda kaldı.

Geçen hafta büyük bir deprem yaşayan Beşiktaş yönetimi, bu hafta içinde önemli iki kararı açıklayacak.

AHMET NUR ÇEBİ YENİDEN ADAY OLACAK MI?

Kara kartal da mevcut başkan Ahmet Nur Çebi‘nin aday olup olmayacağı merak ediliyor.

Mevcut yönetim kurulundan en az 8 üyeyi değiştirerek yeni ve daha güçlü bir liste ile seçime girme düşüncesinde olan Çebi’ye, özellikle ailesinden ‘aday olma’ şeklinde baskı yapıldığı biliniyor. Yakın çevresine de bu yaşananları hak etmediğini ve moralinin çok bozuk olduğunu söyleyen Çebi, henüz son kararını vermiş değil. Ama gündemi çok fazla uzatmamak için birkaç gün içinde kongre tarihini ve adaylık kararını açıklamak zorunda.

Uzun zamandır başkan Ahmet Nur Çebi ve yönetimi protesto eden taraftarlar ise istediklerini elde etmesine rağmen, dün oynanan İstanbulspor maçında tepkilerini sürdürmeye devam etti.

BAŞKAN ADAYLARI BELLİ OLUYOR

Kara kartal da Ahmet Nur Çebi büyük olasılık ile yeni seçimde başkanlığını ortaya koyması beklenmiyor ki en doğrusu da o olacak gibi.

Beşiktaş’ta şu anda adaylığı kesin olarak görülen tek kişi Hasan Arat. Yaklaşık 2 yıldır başkanlık seçimi için hazırlanan ve her durumda Beşiktaş’a başkan adayı olduğunu söyleyen Arat’ın, bu saatten sonra seçime girmemesi diye bir durumu söz konusu değil. Daha önce 2000 ve 2002 seçimlerinde Serdar Bilgili’ye karşı aday olan ve kaybeden Arat’ın, kongre tarihinin açıklanmasından sonra basın toplantısı düzenleyip resmi adaylığını ve hedeflerini açıklayacağı öğrenildi.

Beşiktaş’ta başkanlık için adı geçen bir diğer isim olan Divan Kurulu Başkanı Tevfik Yamantürk’ün ise aday olup olmayacağı henüz kesin değil.

BURAK YILMAZ İLE YOLA DEVAM EDİLECEK Mİ?

Beşiktaş’ta bu hafta açıklanacak bir diğer karar teknik direktör konusu olacak. Kongrenin en az 1 ay içinde gerçekleşecek olması teknik direktör seçiminin yeni gelecek yönetime bırakılması ihtimalini kuvvetlendiriyor.

Bu durumda da akla gelen ilk isimler, hiç bir zaman Beşiktaş için görevden kaçmayan Rıza Çalımbay ve Samet Aybaba.