Liglerde Pandemi Adaletsizliğine Akigolardan Tepki

Fatih Karabulut

Süper Lig’e çıkmak üzere mücadele eden ve Play-Off’a çıkan ancak buradaki mücadelesini kaybederek Süper Lig hayaline son veren ekip oyuncuları ve yöneticileri ligden düşmeme kararına tepki gösterdi.

Süper Lig takımlarının küme düşmesi ile ilgili alınan kararı değerlendiren Akhisarspor başkanı Fatih Karabulut alınan bu kararı değerlendirdi.

Karabulut bir spor ajansına açıklamalarda bulundu. Düşene pandemi varda çıkmak isteyene yok mu şeklinde bir soru soran Başkan Fatih Karabulut alınan küme düşmeme kararını eleştirdi. 1.Lig’de oynayan ve Süper Lig’e çıkamayan takımlar bulunduğunu belirten Karabulut kendi takımlarının ve teknik ekibinde korona virüsten fazlasıyla etkilendiğini söyledi.

Teknik Direktör Yılmaz Vural Kararı

Akhisarspor takımının bu sezon teknik direktörlüğünü yapan ve sözleşmesi sona eren Yılmaz Vural ile ilgili son karar açıklandı.            

Başkan Fatih Karabulut yaptığı açıklamada pandemi dolayısıyla teknik direktör Yılmaz Vural’ın ve 3 oyuncunun tedavi gördüğünü belirtti. Yılmaz Vural’ın bu süreçten sonra kendine gelemediğini belirten Başkan, Yılmaz Vural ile ilgili kararı bayramdan sonra yapacakları görüşmede alacaklarını da belirtti.

Teknik direktör Yılmaz Vural ise sözleşmesinin bittiği ama takımın başında bulunduğunu belirtti. Vural bırakmak istediğini ama yönetimle bayramdan sonra bir toplantı yapacaklarını söyledi. Yılmaz Vural takımın desteklenmeye ihtiyacının olduğunu ifade etti.

Güncel Yazılar