Yılmaz Vural Sonunda İsyan Etti

Akhisarspor

Türkiye Futbol Federasyonu 1.Lig ekiplerinden Akhisarspor teknik direktörü Yılmaz Vural TFF’yi ve Kulüpler Birliği’ni eleştiren açıklamalarda bulundu. Yılmaz Vural Türk Futbol sisteminin yanlış bir yapıya sahip olduğunu ve çalışma sisteminde hataların bulunduğunu ifade ederek bu konuda şikayetlerini dile getirdi.

Tecrübeli teknik adam Türkiye Futbol Federasyonu tarafından Süper Lig’in dışındaki diğer alt ligler hakkında hiç konuşulmadığını ve bu liglerin adının geçmediğini söyledi. 1.Lig ve diğer alt liglerin de bulunduğunu üst Lig olan Süper Ligin bu liglerden oluştuğunu ifade etti.

Futbol Sisteminde 3.Lig Altyapıdır

Akhisarspor teknik direktörü Yılmaz Vural’ın futbol sistemimiz hakkında şikayetleri bulunuyor. Vural Süper Lig’de oynayan oyuncuların bir çoğunun alt liglerde yetişerek Süper Lig’e çıktıklarını söyledi. Vural alt liglerin aslında futbolcu yetiştiren altyapılar gibi düşünülmesi gerektiğini söyledi.

Bu liglerin yok sayıldığını ve sadece üst liglerin adının geçtiğini söyleyen Vural bu durumun yanlış olduğunu belirtti. Yetkililerin sadece yukarı liglere baktığını alt ligleri kimsenin umursamadığını belirten Vural bu sistemle Türk futbolunun bir yere gidemeyeceğini söyledi.

Güncel Yazılar