TFF’nin Kararı Akhisarspor’u Etkilemeyecek

Akhisarspor

Türkiye Futbol Federasyonu 1.Lig maçlarının korona virüs sebebiyle ertelenmesinin ardından maçların 12 Haziran’da başlaması planlanmıştı. TFF’nin aldığı yeni karar ile 12 Hazirandaki başlama tarihi 19 Haziran’a çekildi. Akhisarspor, TFF’nin yaptığı bu değişiklikten etkilenmeyecek şekilde planlamasını yaptı.

Teknik direktör Yılmaz Vural yaptığı açıklamada maçların başlama tarihindeki değişiklik ile birlikte sadece antrenman programında bir değişiklik yapabiliriz dedi. Yılmaz Vural takımın hazır hale gelmesi için 8 haftaya ihtiyaç olduğunu belirtti. Tarihlerle ilgili değişikliklerin yapılmasından dolayı bir sıkıntı olmadığını sıkıntı ettikleri tek noktanın açıklamada kullanılan şimdilik kelimesinden kaynaklandığını belirtti. Vural yapmaları gereken tek şeyin çalışmak ve hazır hale gelmek olduğunu söyledi.

Virüsle Çalışmaya Alışmalıyız

Tüm dünyayı sarsan korona virüs salgın tehlikesi sebebiyle 19 Mart’ta lig maçları ertelenmişti. 2 aya yakın bir zamandır oynanmayan maçların yeniden başlaması için TFF 12 Haziran olarak tarih açıklamıştı. Gelişen olaylar bu tarih ile ilgili olarak bir değişikliğe gidilmesine sebep oldu. Başlama tarihi 19 Haziran olarak değiştirildi. Akhisarspor yetkilileri bu konuda planlama yaptıklarını ve tarihlerin değişmesinin onları etkilemeyeceğini duyurdular.

Yılmaz Vural, virüsle yaşamaya ve çalışmaya alışmaları gerektiğini söyledi. Kulüp olarak hafta içinde 64 test yaptıklarını ve hepsinin negatif çıktığını belirtti. Yaz aylarının sıcak olduğunu ancak buna da alışmaları gerektiğini belirten Vural Afrika’da da maçlar sıcakta oynanıyor şeklinde konuştu.

Güncel Yazılar