Yılmaz Vural 12 Haziran’a Hazırlanacağız

Akhisarspor

Akhisarspor Teknik Direktörü Vural, korona virüs sebebiyle ertelenen lig maçlarının başlayacağı 12 Haziran’da takımın hazır olacağını ifade etti. Salgın hastalık sebebiyle maçların ertelenmesinden önce Akhisarspor Türkiye Futbol Federasyonu 1. Lig’de 45 puanla 5’inci sırada bulunuyordu.  Takımın teknik direktörü Yılmaz Vural, 1,5 aylık bir aranın ardından yeniden başlayacak olan maçlar için 12 Haziran’a kadar hazırlıklarını tamamlayacaklarını söyledi.

Oyuncuların Psikolojisini Hazırlıyoruz

TFF 1.Lig ekipleri arasında yer alan Akhisarspor takımında verilen aranın ardından yeniden başlayacak. Takımda lig maçları için oyuncuların fiziki hazırlığının yanında psikolojik hazırlığının da yapıldığı belirtildi. Bu konuda açıklama yapan Yılmaz Vural, oyuncularının ve kendisinin lig maçlarını oynamak istediklerini ancak büyük bir tedirginliğin de söz konusu olduğunu söyledi.

Vural, TFF tarafından alınan karara göre 35 günlük bir aranın bulunduğunu belirtti. Teknik direktör Yılmaz Vural bu zaman diliminde ortaya çıkacak duruma göre tarihin netlik kazanacağını ifade etti. Vural duruma göre tamamen iptal edilme seçeneğinin de bulunduğunu tahmin ediyorum dedi. Federasyon ve Sağlık Bakanlığı’nın farklı görüşler ortaya koymasından dolayı biraz tedirginlik yaşadıklarını söyleyen Vural riskli bir durum varsa bunun kararı TFF’ye bırakılmamalı şeklinde konuştu.