Dutlulu’dan Akhisarspor Açıklaması

Akhisarspor

Dutlulu’dan Akhisarspor Açıklaması

Türkiye Futbol Federasyonu 1.Lig ekiplerinden Akhisarspor, son günlerde kulübün içinde bulunduğu zor günler sebebiyle kongre kararı aldı. Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu şehir çok değerli olan kulüpleri için sessizliğini bozdu.

Akhisar ekibine en büyük desteği veren Dutlulu kulüplerine her türlü desteği vereceklerini ifade etti. Dutlulu kongreye gidecek olan kulübün başına kim gelirse gelsin destek vermeye devam edeceklerini söyledi.

Oyuncuların Bekleyişi Sürüyor

Akhisarspor takımında forma giyen 7 oyuncunun ayrılmasının ardından takımda kalan oyuncular kongre sonrasındaki durumu bekliyor. Kulübün eski oyuncularına olan 8 milyon 523 bin TL borcunu oyuncularla yapılan görüşmeden sonra görüşmelerle 3 milyon 290 bin TL’ye indirmesinin ardından bu borcun ödenmesi bekleniyor.

Ayrıca kulüpteki oyunculardan da gidenler olacağı düşünülüyor. Kulübün yabancı oyuncularına olan borcu da 1.7 milyon Euro olarak açıklanmıştı. Bu borçtan dolayı da FIFA kulübe transfer yasağı uyguladı. Takıma yeni oyuncu transferinin yapılması için bu borcun ödenmesi gerekiyor.

Güncel yazılar