Başkan Dutlulu’dan Akhisarspor Süper Lig’e Alınmalı İsteği

Akhisarspor

TFF tarafından Kulüpler Birliği’nin tavsiyesi ile birlikte liglerde küme düşme olmaması kararı verildi. Alınan bu karar ile ilgili bazı kulüplerden ve belediye başkanlarından tepkiler geldi. Bu tepkilerden biri de Akhisar Belediye Başkanı’ndan gelen tepki oldu.

 Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu yaptığı açıklamada ortada bir mağduriyetin bulunduğunu ve bu mağduriyetin giderilebilmesi için Play-Off’a çıkıp oynayan 3 takım da Süper Lig’e alınmasının gerektiğini belirtti.

Başkan Besim Dutlulu Mağduriyetler Giderilsin

TFF tarafından alınan karala pandemi sürecinde takımların durumdan olumsuz etkilenmesi sebep gösterilerek tüm liglerdeki düşme olayının bu sezon için kaldırılmasına karar verildi. Bu durumda korona virüsten olumsuz etkilendiği düşünülen kulüpler alt lige düşmemiş olacak.

Bu konuda açıklamada ve istekte bulunan Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, Akhisarspor ekibinin korna virüsten çok fazla etkilendiğini ifade etti. Başkan Akigoların da üst lige çıkmaları gerektiğini ifade etti.

Akhisar ve Bursaspor’un da üst lige çıkmasının gerekliliğini anlatan Dutlulu, Play-Off oynayan 3 takımın da mağdur olduğunu ve bu mağduriyetlerinin giderilerek üst lige çıkması çıkarılması gerektiğini ifade etti.

Güncel Yazılar