Akhisarspor Kulübü TFF’nin Kararına Tepki Gösterdi

Akhisarspor

Türkiye Futbol Federasyonu bu sene tüm liglerde mücadele eden ekipler için küme düşmenin olmayacağını açıkladı. TFF’nin bu kararına Akhisarspor yönetimi tepki gösterdi. 

Yapılan açıklamada pandemi sürecinden sadece düşme hattındaki değil üst lige çıkma mücadelesinde bulunan takımlar da etkilenmiştir. Böyle bir karar alınmasının adalet, eşitlik, hakkaniyet ilkelerine aykırı olduğu belirtildi.

Hukuki Yollara Başvuracağız

TFF’nin liglerdeki küme düşme durumunu bu sezon için kaldırmasına birçok kulüp tepki gösterdi. Alınan bu kararın eşitliğe aykırı olduğu belirtildi. TFF’ye tepki gösteren kulüpler arasında Akhisarspor da bulunuyor.

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir tarafından açıklanan karar ile liglerde 2019-2020 sezonunda küme düşme olmayacak. Bu kararın alınmasına sebep olarak ise korona virüs sürecinden takımların olumsuz etkilenmesi olarak gösterildi.

Akhisarspor Kulübü alınan bu karara tepki göstererek ulusal ve uluslararası tüm hukuki yollara başvuracaklarını açıkladı. Pandemi sürecinden sadece küme düşme potasındaki takımların etkilendiğinin söylenmesinin adil olmadığı ifade edildi.

Güncel Yazılar