Akhisarspor’un Hazırlık Maçına Onay Çıkmadı

Akhisarspor

Türkiye Futbol Federasyonu 1.Lig ekiplerinden Akhisarspor verilen uzun aradan sonra lig maçlarını oynamak üzere hazırlıklarına devam ediyor. Korona virüs sebebiyle verilen 3 aylık aranın ardından 19 Haziran’da başlaması planlanan lig maçlarından önce bazı takımlar hazırlık maçı talebinde bulunmuşlardır.

TFF’ye hazırlık maçı için başvuran takımlar arasında Akhisarspor da bulunuyordu. TFF’den takımların bu isteği için izin verilmediği açıklandı.

Sağlık Kurulu ile Görüşüldü

TFF 1.Lig maçlarının başlaması ile ilgili 19 Haziran tarihinin belli olmasının ardından takımlar maçlara daha iyi hazırlanabilmek için hazırlık maçı talebinde bulundular.  Akhisarspor teknik direktörü Yılmaz Vural bu konuda olumsuz cevap alındığını açıkladı. Vural yaptığı açıklamada kulübün sağlık heyetinin TFF sağlık kurulu ile görüşme yaptığı ve bu kararın alındığını belirtti.

Sağlık kurulu ile yapılan görüşmede hazırlık maçlarının da lig maçları gibi değerlendirilmesi gerektiği ve maç öncesinde test yapılmasının gerekli olduğu belirtildi.  Böylece takımların hiçbirinin hazırlık maçı yapamayacağı için eşit şartlarda maçların oynanacağı belirtildi.

Güncel yazılar