Akhisarspor’da Tecrübe Kazandıracak

Akhisarspor

Türkiye Futbol Federasyonu 1.Lig ekiplerinden Akhisarspor takımı yapılan bir sıralamada yaş ortalaması bakımından en tecrübeli takım olarak açıklandı. Bu ekipte bulunan futbolcularda 1.Lig şampiyonluğu yaşamış ve Play-Off’ta oynamış olan 13 oyuncu bulunuyor.

Yaş ortalaması bakımından takımlar arasında yapılan bir sıralamada Akhisarspor 29.3 yaş ortalamasıyla ligin en tecrübeli takımı oldu. Bu takım ile Süper Lig hedefine ulaşmak üzere çalışmalarını sürdüren takımın oynayacağı 6 maçı bulunuyor. Bu 6 maçı en güzel şekilde oynayarak ilk 2’de yer alma hedefine ulaşmayı planlayan takımdaki tecrübeli oyuncular takıma büyük bir avantaj sağlıyor.

Yılmaz Vural Tecrübe Bizim İçin Avantaj

Akhisarspor Teknik Direktör Yılmaz Vural, takımın şu an içinde bulunduğu durumu değerlendirdi. Takımdaki oyuncuların büyük bir çoğunluğunun tecrübeli oyuncular olmasının hedeflerine ulaşmakta onlara büyük bir avantaj sağlayacağını söyledi.

Bu sezonun sonunda Muhammet Reis, Eray Ataseven ve Ergin Keleş’in sözleşmelerinin bittiğini belirten Vural yerleşmiş bir takıma sahip olduklarını belirtti. Yılmaz Vural çıktıkları maçlarda klaslarını konuşturarak Süper Lig’e çıkacaklarını söyledi.

Güncel Yazılar