Akhisarspor’da Başkan Karabulut’un Süper Lig Tepkisi

Akhisarspor

Akhisarspor’da Başkan Karabulut’un Süper Lig Tepkisi

Türkiye Futbol Federasyonu 1.Lig ekiplerinden Akhisarspor Başkanı Fatih Karabulut Süper Lig için yeni sezon fikstürünün çekilmesi üzerine tepki gösterdi. Pandemi sürecinde lig düşmenin kaldırılması üzerine TFF’ye başvurarak üst lige çıkma talebinde bulunan takımın bu umutları fikstür çekimi ile sona ermiş oldu.

Haksızlık Yapıldı

Pandemi süreci ile ilgili olarak TFF’nin aldığı lig düşecek takımların ligde kalma kararına rağmen yükselecek olan takımların yükselmesine izin verilmedi Karabulut bu duruma tepki gösterdi.

Akhisarspor Başkanı Fatih Karabulut geçen sezon birçok konuda haksızlığa uğradıklarını ifade etti. Karabulut 7 oyuncu ile yollarını ayırdıklarını ve üst lige çıkamadıkları için gidecek olan oyuncuların da bulunduğunu söyledi.

Süper Lig’e çıkacaklarını düşünerek imzaladıkları sözleşmelerdeki miktarları oyuncularına ödeyemeyecekleri için oyuncularla yollarını ayırmak zorunda kalacaklarını ifade eden Karabulut almaları gereken geliri TFF’den tahsil edemediklerini belirtti.

Ayrıca korona virüs testlerinin düzenli olarak yapılmasının da takımları zorlayacağını belirten Karabulut Federasyonun testleri karşılamak istemediğini belirtti. Bu testlerin yıl boyunca maliyetinin 2 milyon TL’yi bulabileceğini ifade eden başkan Karabulut bunun alt liglerdeki takımlar için ciddi bir rakam olduğunu ifade etti.

Güncel yazılar