Akhisarspor TFF Kararını Bekliyor

Akhisarspor

Akhisarspor takımının teknik direktörü Yılmaz Vural’ın geçen hafta Altay maçı öncesinde yapılan Covid-19 testi pozitif çıkmıştı. Testinin pozitif çıkması üzerine tecrübeli teknik adam takımın başında maça çıkamamış hastanede tedavi altına alınmıştı.

Yılmaz Vural bu haftaki maçta takımın başında maça çıkabilmek için TFF’nin talimatta değişiklik yapmasını bekliyor. Pazar günü oynanacak olan Ümraniye maçına kararın yetişmesini ve futbolcuların başında maça çıkmayı planlayan Vural haber bekliyor.

Dönüş Protokolü’nde Değişiklik İstiyoruz

Ege temsilcileri arasında yer alan Akhisarspor teknik direktörü Yılmaz Vural, yardımcısı, oyunculardan Burhan Eşer, Ergin Keleş, Vrsajevic ve çalışanlar olmak üzere 12 kişide yapılan testlerin sonucunda korona virüs olduğu belirlenmişti. Altay maçında takımının başında maça çıkamayan Vural ve diğer 11 kişi Akhisar Devlet Hastanesi’nde karantinaya alınarak tedavilerine başlandı.

Salı günü girdikleri PCR ve antikor testinin negatif çıkması üzerine Yılmaz Vural ve ekip arkadaşları taburcu olup Yılmaz Atabarut Tesisleri’ndeki odalarında karantinaya devam ediyor.  TFF’nin Futbola Dönüş Öneri Protokolü’nde yer alan 2.testi negatif çıkan kişinin sahalara dönebilmesi için 3.test için aradan 5 gün geçmesi gerekiyor. Vural bu maddenin Sağlık Bakanlığı’nın protokolüne göre değiştirilmesini TFF’den talep ettiklerini ve sonucun beklendiğini söyledi.

Kararda değişiklik yapılırsa Yılmaz Vural Pazar günü takımının başında Ümraniyespor maçına çıkabilecek. Onun takım başında maça çıkmasını takım için büyük bir moral kaynağı olacağı düşünülüyor.

Güncel Yazılar