Akhisarspor’un Fikstür Avantajı Bulunuyor

Akhisarspor

Türkiye Futbol Federasyonu 1.Lig ekiplerinden Akhisarspor  3 aylık korona virüs arasından sonra büyük bir heyecanla lige kaldığı yerden devam etmek istiyor. Bunun için hazırlıklarını tamamlayan Akhisar 19-21 Haziran hafta sonunda oynayacağı Altay maçı ile sahalara dönüyor. Süper Lig adayı olan takımın bu büyük yarışta fikstür avantajı bulunuyor.

Tüm dünyada ve ülkemizde etkili olan korona virüs tehlikesi sebebiyle 19 Mart’ta lig maçlarına ara verilmişti. Takımlar büyük bir yarışın ortasında verilen aranın bitmesini ve yeniden maçlara başlamayı sabırsızlıkla bekliyor. Akhisarspor bu yarışta rakiplerinden avantajlı durumda bulunuyor. Ara verilmeden önce oynadığı 7 maçtan 5 ‘ini kazanan Akhisarspor bu avantajı ile lig maçlarına başlayacak.

Puan Tablosu Şu Şekilde

Süper Lig yarışında büyük bir avantaj sahibi olan Akhisarspor 45 puan ile Süper Lig hattının 2 pua gerisinde yer alıyor. Bu puan ile 43 puanlı Altay ile ilk maçını oynayacak olan Akigo daha sonra Ümraniyespor, İstanbulspor , Balıkesirspor, Boluspor  ve Keçiörengücü ile oynayacağı maçlarla ligi tamamlayacak.

Akhisarspor ligin devamında oynayacağı 6maçtan 15 puan almayı hedefliyor. Bu hedefine ulaşırsa Süper Lig’e ulaşma konusunda gerekli olduğu düşünülen 60 puanı almış olacak.

Güncel Yazılar