Akhisarspor’da Para Polemiği

Akhisarspor

Türkiye Futbol Federasyonu 1.Lig ekiplerinden Akhisarspor takımı son günlerde kritik günlerden geçiyor. Ligin son 2 haftasında Süper Lig hattının 2 puan gerisinde bulunan takımda para sıkıntısı yaşanıyor. Takım oyuncuları pandemi sürecinde paralarını alamadıkları belirtiliyor. Oyuncuların bu sebeple antrenmana katılmak istedikleri belirtildi.

Akhisar takım kaptanlarında Aykut sosyal medyadan bu iddiaları yalanladı. Kulüp Başkanı Fatih Karabulut da tesislere gittiğini ve burada oyuncularla toplantı yaptıklarını belirtti. Takım oyuncularının son 9 günde 3 maça çıktıklarını ve oyuncuların çok yorgun olmalarından dolayı antrenmana çıkamadıkları belirtildi. Karabulut takım oyuncularına prim borçlarının bulunmadığını sadece birkaç maaş borçlarının bulunduğunu ama bunun tüm takımlarda olan şeyler olduğunu belirtti. Kulüp Başkanı kalan maaşları yakın zamanda kapatacaklarını belirtti.

İddialar Gerçek Dışı

Akhisarspor ile ilgili çıkan haberlerin gerçek dışı olduğunu belirten Kulüp Başkanı Fatih Karabulut Akhisar’a bir operasyon yapıldığını söyledi. Takımda korona virüsün pozitif çıkmasının da bu operasyonun bir parçası olduğunu belirten Karabulut sonraki tüm testlerin negatif çıktığını ifade etti. Başkan bu konuda açıklamayı Süper Lig’e çıktıktan sonra yapacaklarını söyledi.

Güncel Yazılar