Akhisarspor Hala Umudunu Koruyor

Akhisarspor

Türkiye Futbol Federasyonu 1.Lig ekiplerinden Akhisarspor takımı geçen sezon Süper Lig hedefi ile maçlara çıktı. Sezonu sonunda Play-Off’a kalınca bu hedefine bir adım daha yaklaştığını düşündü. Play-Off’ta çıktığı yarı final maçında elenen Akhisar ekibi bir üst lige çıkma konusunda hala umudunu koruyor.

Bu sezon Süper Lig’e çıkmayı kıl payı kaçıran Akhisarspor Futbol Federasyonu’nun alacağı karar ile üst lige çıkacağı konusunda umudunu korumaya devam ediyor. Sezonun bitmesinin üzerinden 2 hafta geçmiş olmasına rağmen Akhisar ekibi ligin tescil edilmemesinden dolayı Süper Lig umudunu koruyor.

Başkan Fatih Karabulut ligin tescil edilmemesini belirterek küme düşecek takımlara pandemi dolayısıyla verilen hakkın üst lige çıkacaklara da verileceğini düşündüğünü ifade etti. Karabulut pandemiden en çok etkilenen takımlardan biri olduklarını da sözlerine ekledi.

Akhisarspor Gelecek Sezondan Umutlu

Akhisarspor Kulüp Başkanı Fatih Karabulut alınan son kararla Süper Lig’in 21 takımla oynanacağının açıklanmasının ardından 24 takımla da oynanabileceğini savundu. Karabulut Play-Off oynayan takımlarının çok faz emek sarf ettiklerini ifade etti. Başkan, Federasyona gerekli başvuruları yaptıklarını ve sonucu beklediklerini söyledi.

Önümüzdeki sezon için hazırlıklarını yaptıklarını belirten Başkan Fatih Karabulut 20 yaşındaki orta saha oyuncuları Ali Kaan Güneren’e Süper Lig ekiplerinden ve Avrupa’dan bir kulübün talip olduğunu ama kendilerine ulaşan resmi bir teklifin bulunmadığını söyledi.

Güncel Yazılar