Akhisarspor, Futbolcularını Koruma Altına Aldı

Akhisarspor

Türkiye Futbol Federasyonu 1.Lig ekiplerinden Akhisarspor Süper Lig’e çıkma hesapları yaparken uzun süre futboldan uzak kaldı. Korona virüs sebebiyle lig maçlarının oynanamaması ve oyuncuların evlerinde kalması ile birlikte futbola hasret kalındı. Bu süreçte takım oyuncularından hiçbirinin sağlık sıkıntısı yaşamaması herkesi teselli etti.

Sezonun kaldığı yerden devam etmesine karar verildi. 19 Haziran öncesinde antrenmanlarına tüm hızıyla devam eden oyuncuların sağlık sorunu bulunmuyor. Akigo oyuncularını her türlü hastalıktan ve sakatlıktan korumayı başardı.

Korona Virüs Testleri Negatif Çıktı

Korona virüs salgın hastalık tehlikesi sebebiyle lig maçlarının oynanmaması kararının verilmesinin ardından tüm kulüpler gibi Akhisarspor oyuncuları da evlerinde kaldı. Antrenmanlarına bireysel olarak devam eden oyuncular maçların yeniden başlama kararı ile soluğu kulüp tesislerinde aldılar.

Akhisarspor oyuncularına, teknik ekibe ve kulüp çalışanlarına korona virüs testleri yapılmaya başlandı. 2 kez yapılan testlerin tamamı negatif çıktı. Akhisarspor 3 ay aradan sonra 21 Haziran Pazar günü ilk maçına çıkacak. Bu maçta Akhisarspor ile Altay karşı karşıya gelecek.

Güncel yazılar