İtalyan Teknik Adam İçin Süper Lig İddiası

Spor Toto Süper Lig takımlarından Fatih Karagümrük’te hiç beklenmedik bir anda ayrılık geldi. Süper Lig ekiplerinden olan kırmız siyahlı takım Fatih Karagümrük, İtalyan teknik direktör Andrea Pirlo ile yolların ayrıldığını açıkladılar.

Bu sezon başında Fatih Karagümrük’ te göreve gelen 44 yaşındaki tecrübeli teknik adam Andrea Pirlo, 34 maçta 1.29 maç başına puan ortalaması yakalayabildi. Süper Ligde oynadığı 33 maçta 44 puan toplayabilen İstanbul ekibi Fatih Karagümrük, lig de 9. sırada yer alıyor. Fatih Karagümrük, bu sezon süper lig de geride kalan üç maçını Kayserispor, Konyaspor ve Kasımpaşa’ya karşı oynayacak ancak 44 yaşındaki tecrübeli teknik adam Andrea Pirlo takımın başında olmayacak.

Fatih Karagümrük ‘ te 44 yaşındaki tecrübeli teknik adam Andrea Pirlo ile yollar ayrıldıktan sonra takımın geri kalan 3 karşılaşmasında Kayserispor, Konyaspor ve Kasımpaşa’ya karşı antrenör Alparslan Erdem yönetiminde çıkacak.

İstanbul ekibinde Andrea Pirlo ile yollar ayrıldıktan sonra gelecek sezon için de yeni isimler konuşulmaya başladılar. Süper Lig ekibinin yeni sezonda görevi Flippol Inzaghi‘ye teslim edeceği iddia ediliyor.

49 yasındaki İtalyan teknik adam Filippo Inzaghi teknik direktörlük kariyerine İtalya ‘ da Sere B ekiplerinden Reggina ‘ da halen devam ettiriyor. İtalyan ekibi ile 2025 yılına kadar da sözleşmesi devam eden tecrübeli isim sezon sonun da İstanbul ‘ da olacak mı göreceğiz.

FATİH KARAGÜMRÜK PİRLO İLE YOLLARI AYIRDI

Fatih Karagümrük ‘ te 44 yaşındaki tecrübeli teknik adam Andrea Pirlo ile yollarını hiç beklenmedik bir anda ayrıma kararı aldıklarını açıkladılar.

Bu sezon süper lig de çok iyi işlere imza atan Karagümrük ve Pirlo neden böyle bir karar aldıkları merak konusu.

İtalyan teknik adam ile süper lig de büyük takımların çok zorlandığı ekiplerden birisi olan Karagümrük sezon içinde hiç pes etmeyen oyunları ile son dakikaya düdüğe kadar mücadeleye devam eden bir takım oldular.

İtalyan teknik adam ile Fatih Karagümrük 33 maçta 44 puan toplayabilirken sezonun geri kalanı için ise antrenör Alparslan Erdem’in takımın başında olacağı açıklandı.

FLİPPO INZAGHİ İSTANBUL EKİBİ İLE ANILIYOR

Fatih Karagümrük de İtalyan teknik adam pirlo ile yollar ayrıldıktan sonra bir başka İtalyan 49 yasındaki Filippo Inzaghi Karagümrük ile anılmaya başlandı.

Teknik direktörlük kariyerine Milan’ ın 17 yaş altı takımında başlan teknik adam 2014 yılında ise efsanesi olduğu Milan’ın başına geçti.

49 yasındaki Filippo Inzaghi kötü bir Milan dönemi geçiren teknik adam kariyerine sonrasında İtalya da Serie C ekibi Venezia’yı çalıştırmaya başladı.

Seri C ‘ de Venezia’ yı şampiyon yapan İtalyan teknik adam 95 maça çıkarken 1.83 puan ortalaması tutturdu.

Bu sezon ise Reggina ile çalışan teknik adamın 2025 yılına kadar da sözleşmesi devam ediyor.