FENERBAHÇE TRANSFER ÇALIŞMALARINA BAŞLADI

Sarı laciverti takım Fenerbahçe sezonu Türkiye Kupası ile tamamlarken gelecek sezon için de transfer çalışmalarına başladı.

Fenerbahçe ‘ de ilk ayrılık geçtiğimiz yıl bir sezonluk sözleşme imzalayan Portekizli tecrübeli teknik adam Jorge Jesus. Portekizli teknik adam sarı lacivertli takımdaki kariyerini Ziraat Türkiye Kupasın’ da şampiyonluk ile tamamlayarak ulaşarak camiaya kupa ile veda etti.

Bir diğer ayrılık ise sarı lacivertli takım da Ekvadorlu forveti 33 yasındaki Enner Valencia oldu. Brezilya ekibi olan Internacional ile anlaştığı belirtilen tecrübeli isim Fenerbahçe ‘ye Süper Lig’ de attığı 29 gol ile sezonu gol kralı olarak tamamlayarak veda etti.

SARI LACİVERTLİ TAKIM DA KİRALIK OYUNCULARIN DURMU BELLİ OLUYOR

Fenerbahçe’nin kiralık gönderdiği 4 isimden 2’si sezonun bitmesiyle sarı lacivertli takıma geri dönüyor. Diğer 2 isim için ise Fenerbahçe defteri kapanıyor.

Augsburg’da sezonu geçiren Mergim Berisha’nın bonservisini Alman ekibin alacağı konuşuluyor. Alman ekibinde iyi bir sezon geçiren Mergim Berisha sarı lacivertli takım ile yolları ayrılacak.

Sezonu İngiltere’ de Hull City’ de geçiren Yunan oyuncusu Pelkas sözleşmesi sona erdiği içib sarı lacivertli takımdan ayrılacak ve kariyerin ülkesinde devam edecek.

Fenerbahçe ‘nin Belçika ekibi Genk’ e kiraladığı golcüsü Samatta ise sarı lacivertli formasına sezon sonun da kavuşacak.

Portekiz ekibi olan Braga ‘ da kiralık olarak forma giyen bir diğer isim Bruma ise sezon başı kampında yer alacak.

AUGSBURG MERGİM BERİSHA’NIN OPSİYONUNU KULLANDI

Bundesliga ekiplerinden Augsburg, golcüsü Mergim Berisha’nın 4 milyon Euro’ luk satın alma opsiyonunu kullanarak bonservisini Fenerbahçe’den aldı.

Alman ekibi Ausgburg, 300 bin Euro’ya sarı lacivertli takım Fenerbahçe’den kiraladığı Mergim Berisha’nın 4 milyon Euro’l uk satın alma bedelini ödeyerek takımda tuttular.

Bu sezon Alman ekibi ile çok iyi bir sezonu geride bırakan 25 yasındaki Santrafor Mergim Berisha Bundesliga’da oynadığı 23 resmi maçta 9 gol atıp 4 asist yapan Mergim Berisha, Alman Milli Takımı’nın da geniş aday kadrosu içerisine girmeyi de başarmıştı.

Alman ekibinin 4 Milyon Euro bonservis bedelini kullanıp takıma kazandıracağı Alman golcüsünü çok fazla elinde tutmadan 15 Milyon Euro üzerine bir rakama takımdan göndermek istiyorlar.

BRUMA VE SAMATTA SARI LACİVERTLİ TAKIMDA YER BULAMAZLAR

Sezonu Braga’ da kiralık olarak geçiren 28 yasındaki sol kanat oyuncusu Bruma bu sezon lig de 16 karşılaşmada 4 gol 6 asist ile iyi bir sezon geçirdi.

Sarı lacivertli takım sol çizgiye Rayn Kent transferi ile Bruma’ yı ikinci plana alırken Portekiz ekibi Braga’ da aslında bonservisi ile takıma kazandırmak istiyorlar. Fenerbahçe’ ye dönmesi ile yeniden eski günlerine dönmesi muhtemel olan Bruma Portekiz ekibinde kalmak isteyecektir.

30 yasındaki Samatta ise sezonu Belçika ekibi Genk ile geçirdi. Bu sezon 33 lig maçında 6 gol 1 de asist ile oynayan tecrübeli isim Fenerbahçe’ ye dönecek. 1 yıl daha sözleşmesi devam eden ve Genk ‘in de kadrosunda düşünmediği Samatta Fenerbahçe’ de fazla kalmadan başka bir takıma gönderilir.