Yılmaz Vural Futbolcu ve Teknik Ekip Tedirgin Durumda

Akhisarspor Teknik Direktörü Yılmaz Vural, lig maçlarına koronavirüs salgın tehlikesinin ardından verilen aranın sone ermesi ve 12 Haziran’da maçlara başlanması ile ilgili değerlendirme yaptı. Yılmaz Vural bu konuda futbolcuların da teknik ekibin de biraz tedirgin olduğunu ifade etti. Futbolcuların fiziksel olarak hazırlanmasının yanında psikolojik olarak hazırlanmalarının çok daha zor olduğunu söyledi. Yılmaz Atabarut Tesisleri’nde basın toplantısı yapan teknik adam son günlerde futbol dünyası ile ilgili yaşananları değerlendirdi.

Yılmaz Vural, TFF Başkanı Nihat Özdemir ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın yapmış oldukları açıklamadan sonra biraz tedirgin olduklarını ifade etti. Bu tedirginliğin sebebinin Sağlık Bakanı’nın sorumluluğu TFF’ye bıraktıklarını ifade etmesi olduğunu belirten Vural bu açıklamadan aralarında muhalefet olduğunu anladık dedi. Vural bu konuda bir sağlık sorunu varsa durum TFF’ye bırakılmamalıdır şeklinde ifade etti.

Oyuncuların Performansı Çok iyi

Türkiye Futbol Federasyonu 1.Lig ekiplerinden Akhisarspor takımının teknik direktörü Yılmaz Vural oyuncuların verilen aradan sonraki dönüşlerinde performanslarının beklediklerinden iyi olduğunu söyledi. Vural oyuncuların fiziksel olarak toparlanabilmesi için Manisa Celal Bayar Üniversitesi’nden destek aldıklarını belirtti. Oyuncuların psikolojik olarak toparlanmasının çok daha zor olduğu belirten Vural tek korkularının bu olduğunu söyledi.