Yılmaz Vural Kulüpleri Konuştu

Akhisarspor teknik direktörü Yılmaz Vural korona virüs dolayısı ile liglerde yaşanan son durumu ve kulüplerin yaşadıklarını değerlendirdi. Yılmaz Vural Türkiye’de her şeyin birbirini tetiklediğini belirterek salgın hastalığın kulüpleri çok fazla etkilediğini söyledi. Kulüplerin şu an tek bir gelirinin bulunmadığını belirten Vural kulüpler ödemelerini nasıl yapacak ve kulüpler batarsa bunun kime ne faydası olacak şeklinde konuştu. Kulüplerin bugünlerde panik içinde olduğunu, futbolcuların ödemelerden dolayı kanuni haklarının bulunduğunu belirterek bu durumu birlikte çözmenin gerekli olduğunu söyledi.

Sporda Sendikalaşma Sorunu Çözülmeli

Korona virüs salgın tehlikesi ile birlikte spor kulüpleri ve futbolcu hakları ile ilgili olarak ortaya çıkan sıkıntıların giderilmesi konusunda çeşitli tartışmalar yaşandı. Son günlerde Fatih Terim’in de ortaya koyduğu bu konu ile ilgili Akhisarspor Teknik direktörü Yılmaz Vural düşüncelerini paylaştı. Vural futbolcuya ve antrenörlere sendikanın gerekli olduğunu daha önce çok kez bu konu adım atıldığını ancak başarılı olunamadığını söyledi.

Tecrübeli teknik direktör corona salgınından önce de futbolcuların ödemelerini alma konusunda sıkıntılarının bulunduğunu ve bu konuda onları destekleyen herhangi bir kurumun bulunmadığını ifade etti. Vural kulüplerin taraftara ait olduğunu ve bu konuda taraftar desteğinden başka desteklerinin olmadığını söyledi.