Sezonun Başlamasına Az Bir Zaman Kala Passolig Sayıları Artıyor

2022 2023 sezonunda taraftarlar takımlarını desteklemek için passolig alarak hem ekonomik olarak hem de tribün desteği olarak da takımlarının yanında oluyorlar. Spor Toto Süper Lig takımlarının passolig yenileme ve satışlarını dışarda bırakırsak alt liglerde en çok passolig satışı ya da yenileme işlemi yapan takım zor günler geçiren eski spor toto süper lig ekiplerinden Bursaspor oldu. Şu ana kadar Bursaspor taraftarının sahip olduğu passolig sayısı 162.040 olarak açıklandı.

Akhisarspor ’un passolig yenileme ve satış işlemlerinim başladığı ilk günden itibaren toplamda taraftarlar 40.652 Akhisarspor passolig’i elde edilmiş.

Geride kalan dönemde Alt liglerde sahip olunan toplam takım passolig sayıları ise şu şekilde:

Takım AdıSatılan Passolig Sayısı
Bursaspor162.040
Göztepe108.666
Eskişehirspor84.736
Yeni Malatyaspor83.861
Samsunspor66.805
B. B. Erzurumspor61.313
Denizlispor58.723
Çaykur Rizespor51.385
Adanaspor41.340
Akhisarspor40.652

Akhisarspor ’da İkinci Kez Kayyum Atandı

TFF 3. Lige Düşmesinin ardından gerçekleştirilemeyen kongreler sebebiyle çok kısa 1 süre içerisinde yaklaşık 3 ayda akhisarspor’a ikinci kez kayyum ataması yapıldı. Yeşil siyahlı ekibi mahkeme kararı ile kayyum olarak katılan Akhisar’ın ve akhisarspor ‘un yakından tanıdığı isimler oldu. Akhisar sulh Hukuk Mahkemesi aldığı karar ile atanan kayyumu Akhisarspor kulübüne üye olan isimlerden seçti. Akhisarspor’a kayyum olarak kayyum olarak atanan isimler ise eski Akhisar Belediye Başkanı , eski Akhisarspor kulüp başkanlarından biri olan Halil İbrahim doğan ve Abidin Eryüksel olarak mahkeme tarafından açıklandı.

passolig

Kayyum kararından sonra yeşil siyahlı ekipte beklenen kongre kararında alınması bekleniyor. Yaşadığı ekonomik problemler ile günümüzden elde ettiği başarıları geride bırakan Akhisarspor, tekrar eski günlerine kavuşmak için öncelikle olağanüstü genel kurul toplantısını yapıp önce kulüp yönetimini belirleyip daha sonra ise kulübün içerisinde bulunduğu ekonomik ve sportif sorunları çözmek için sırası ile kulübün içerisinde bulunduğu sorunlar üzerine çalışmalar yapılacak.

Akhisarspor ‘da Kayyum Genel Kurul Tarihini Açıkladı

TFF Üçüncü lig ekibi akhisarspor ‘da genel kurul zamanında yapılmadığı için başkan evren Özbey’in yetkileri elinden alınmış ve ilk kayyum ataması gerçekleşmişti. Ata’nın ilk kayyum da genel kurulu zamanında toplayamadı ve Akhisar sulh Hukuk Mahkemesi 2 ay içerisinde ikinci kez akhisarspor’a kayyum atadı.

Son olarak atanan Akhisarspor ve Akhisarlılar tarafından tanınan ve bilinen İsimlerden oluşan Halil İbrahim doğan, Abidin Eryüksel ve Ahmet dutlulu Kayyumu Akhisarspor için genel kurul tarihini açıkladı.

Yeşil siyahlılarda kayyum heyeti seçimli olağan genel kurulun tarihini 7 Ağustos olarak belirledi. Akhisarspor yılmaz atabarut tesislerinde düzenlenecek ilk toplantıda yasal olarak üye çoğunluğu sağlanamadığı takdirde seçimli olağan genel kurul 1 hafta sonra ya 14 Ağustos’a ertelenecek. 14 Ağustos’ta ise yasal çoğunluk şartı aranmaksızın seçimli olağan genel kurul yapılacak.