Konyaspor Andros Townsend’in İşini Bitirdi

Yeni sezona fena olmayan başlangıç yapan kulüplerden birisi de Konyaspor! Aslında futbolseverler, Konyaspor’un başarılı olacağını düşünmüyorlardı. Takımı, geçtiğimiz sezonun ortasından bu yana Aleksandar Stanojevic çalıştırıyor. Sırp teknik adam ile Konyaspor’un dokuları pek uyuşmamış gibi duruyordu. Ancak, 2023 – 2024 sezonuna yapılan güzel başlangıç, bu fikirleri değiştirecek gibi duruyor.

İngiliz Oyuncu Kısa Süre İçerisinde Konyaspor’a İmza Atacak

Kulüpler, transfer döneminin bitmesine 24 saat kala harekete geçtiler. Hedef, bir veya birden çok kaliteli oyuncuyu kadroya katmak! Konyaspor da transfer döneminin son günlerini boş geçirmek istemiyor. Bilhassa bonservisi elinde olan isimler ile ilgileniyor. O isimlerden birisi de Andros Townsend!

Yıllardan bu yana transfer piyasasında yer alan ve vermiş olduğu haberlerin doğru çıkması ile bilinen spor muhabiri Salim Manav, Konyaspor’un Andros Townsend ile anlaştığını yazdı. Söz konusu transferin kısa süre içerisinde biteceğini dile getirdi. 1991 doğumlu oyuncu, birkaç gün içerisinde önce İstanbul’a, oradan da Konya’ya gelecek. Sağlık kontrollerinden geçtikten sonra kendisini Konyasporlu yapan sözleşmeye imza atacak. Oyuncunun bonservisinin elinde olması ciddi bir avantaj! Yeşil beyazlı takım, herhangi bir kulübe bonservis ödemeyecek. Buna ek olarak, oyuncunun yıllık ücretinin de zannedildiği kadar yüksek olmayacağı dile getiriliyor.

Andros Townsend Kimdir?

16 Temmuz 1991 tarihinde dünyaya gelmiştir. 1.81 boyundadır. Sol ayağını etkili bir şekilde kullanan oyuncu, başta sağ kanat olmak üzere hücumun her bölgesinde görev yapabiliyor. Kendisi, geçmiş yıllarda İngiltere milli takımında 13 defa görev aldı. Hatta, milli forma ile üç gole imza attı. Oyuncunun güncel Transfermarkt değeri 1.5 milyon Euro!

Andros Townsend, futbola Tottenham altyapısında başladı. 2000 ila 2008 yılları arasında bu kulübün altyapısında top koşturdu. Ardından, Premier Lig’in farklı ekiplerinde futbol oynadı. 2021 yılının Temmuz ayında Everton’a transfer oldu. Geçtiğimiz sezon Everton forması ile Premier Lig’de maça çıkamadı. Çünkü, kendisinin çapraz bağ sakatlığı vardı. Sezonu sakatlığından dolayı boş geçirdi. 2021 – 2022 sezonunda ise Premier Lig’de toplam 21 maçta görev aldı. Bu maçların 17’sine ilk 11’de başlarken dört maçta oyuna sonradan girdi. Sahada bin 457 dakika kaldı. Üç gol atıp iki asist yaptı. Ayrıca, 2021 – 2022 sezonunda diğer kulvarlar ile beraber toplam 27 maçta görev aldı. Sezonu yedi gol ve dört asist ile tamamladı.

Konyaspor, Andros Townsend’i kadrosuna katarak ciddi bir risk aldı. Oyuncu, daha önce de ifade ettiğimiz gibi geçtiğimiz sezonu sakatlığından dolayı hiç oynamadan geçirdi. Bu durum, hem oyuncu hem de Konyaspor için ciddi bir dezavantaj! Ancak, geçmiş yıllarda benzer durumda olup da Türkiye’de önemli başarılar elde eden ve adından fazlasıyla söz ettiren isimler var. Andros Townsend de bu isimlerden birisi olabilir.