GALATASARAY’DA NİCOLO ZANİOLO KALMALI MI? GİTMELİ Mİ?

Spor Toto Süper Lig’de 2022 – 23 sezonunu zirvede tamamlayarak 23. Şampiyonluğunu kazanan sarı kırmızılı takım Galatasaray, geride bıraktığımız sezonda kadrosuna yaptığı takviyelerle dünya çapında ses getirmişti.

Sarı kırmızılı takım çok sayıda yıldızı isimi renklerine bağlayarak transfer sezonun da en çok konuşulan takımlardan olmuştu.

M. Icardi, gibi dünya yıldızı isimler ile sezon başında kadrosunu güçlendirirken ve devre arasında da boş durmayan sarı kırmızılı takım İtalyan ekibi olan Roma ‘dan kadrosuna kattıkları 23 yasındaki İtalyan yıldız Nicolo Zaniolo transferi büyük ses getirdi.

Yeni sezon öncesinde sarı kırmızılı takım da birçok oyuncusuna transfer teklifi gelirken bu önemli isimleri de elinde tutmak için büyük bir mesai harcıyorlar diye biliriz.

Devre arasında sarı kırmızılı formayı giyen 23 yasındaki İtalyan yıldız Nicolo Zaniolo bu sezon kısa süreliğine de olsa göstermiş olduğu performansı ile Avrupa’ da özellikle ülkesinin takımları arasında zaten bilinen bir isim olan golcü için İtalyan takımları tarafından transfer de hedef haline gelen isim oldu.

23 yasındaki İtalyan yıldız Nicolo Zaniolo için birçok transfer teklifi alan sarı kırmızılı takım Juventus, Milan, Inter gibi devlerin yanı sıra Suudi Arabistan takımları da İtalyan oyuncuyu transfer edebilmek için Galatasaray’ ın kapısında bekliyor.

Sarı kırmızılı takım Galatasaray 35 Milyon Euro serbest kalma maddesi bulunan oyuncusu için teklifleri aslında değerlendiriyor.

GALATASARAY ŞAMPİYONLAR LİGİ GRUPLARINA KALDIKTAN SONRA DÜĞÜM ÇÖZÜLÜR

Sarı kırmızılı takım Galatasaray yeni sezonun başlamasına sayılı günler kala sezonu ilk önce devler ligi ile açmışlardı.

Şampiyonlar liginde gruplara kalmak için elemeleri geçmesi gereken sarı kırmızılı takımın son bir maçı kaldı.

Galatasaray şampiyonlar liginde gruplara kaldıktan sonra aslında transfer de daha farklı isimler duyacağımız gibi takımdan bazı isimler ile de yollar ayrıla bilir.

Sarı kırmızılı takımın fırsat transferi olarak düşünerek kadrosuna kattıkları Nicolo Zaniolo dan aslında sezon sonunda çıkmayı düşünseler de geçen sezon ki performansı biraz teknik heyeti düşündürdü.

Bu sezon da hem hazırlık kampı hem de şampiyonlar ligi performansı ile biraz da bireysel oyuna dönmesi teknik heyette soru işaretleri oluşturdu.

Fiziksel olarak çok iyi durumda olan İtalyan oyuncu performans olarak soru işareti oluştursa da takımda kalması Galatasaray için daha önemli olacaktır.

Şampiyonlar liginde devam edilmesi sonrasında kadrosunda farklı transferler yapmak isteyecek olan Galatasaray mali açıdan da daha fazla açık vermemek için Zaniolo’ dan çıkmaları çok fazla sürpriz olmamalı.

PERFORMANSI TARTIŞILMAZ

Geçen sezon sıkıntı bir süreçte takıma katılmasına rağmen kendisini yeniden kanıtlama fırsatı bulan Zaniolo geçen sezon 10 lig maçında 5 gol kaydetti.

Bu sezon ise tam hazır olması halinde özellikle devler liginde güçlü rakipler karsısında büyük fark yaratacak isimlerden birisi olacaktır.

Biraz bireysel bir oyuncu olsa da hücum da Galatasaray ın en güçlü silahı olacaktır.