Akhisarspor’un Tecrübeyle İmtihanı

Bu sezon TFF 2.Lig Beyaz Grup’ta kümede kalma mücadelesi veren Akhisarspor adına oldukça kötü geçmeye devam ediyor. Yeşil Siyahlı takım belki de eline en net fırsatın geçtiği 31’inci hafta müsabakasında Eskişehirspor’u mağlup etmesi durumunda kümede kalma adına çok önemli bir şans yakalayacaktı. Ancak sahada etkisiz ve tecrübesiz bir görüntü sergileyen Akhisarsporlu oyuncular, Eskişehirspor’un ikinci yarıda attığı golü de engelleyemedi ve Akhisar temsilcisi çok önemli bir fırsatı daha teperek küme düşme hattından uzaklaşma fırsatını kaçırmış oldu.

Fırsat Tepen

Bu sezon TFF 2.Lig Beyaz Grup’ta altyapısından yetiştirdiği oyuncular ağırlıklı olmak üzere kadrolarla sahaya çıkan Akhisarspor adına bu durum zaman zaman iyi haberler getirse de genel olarak takımın durumu ortada.

Geçtiğimiz hafta Ankara Demirspor karşısında alınan galibiyetle birlikte eline çok ciddi bir fırsat geçen Manisa temsilcisi adına bu sezonun en önemli maçlarından birisi Eskişehirspor karşısında oynanan maçtı.

Zira küme düşme hattıyla iltisaklı 4 takım karşı karşıya geliyordu ve Akhisarspor bu maçtan galip ayrılması durumunda her türlü haftanın en kârlı takımlarından birisi olarak görünecekti. Ancak tecrübenin eksikliği ve Eskişehirspor taraftarının oluşturduğu atmosferin baskısı bir araya gelince Akhisarspor adına işler hiç tahmin edildiği gibi gitmedi.

Takım ilk yarıda silik bir performans sergiledikten sonra ikinci yarıda gelen Es-Es golüne engel olamadı ve sahadan 1-0 mağlup ayrılarak eline geçen devasa fırsatı değerlendirememiş oldu. Bu mağlubiyetle birlikte yine küme düşme hattının üstünde kalmasına rağmen aradaki mesafeyi açma şansını kaçıran Akhisar temsilcisi artık geriye kalan 5 maçta olduğu konumu korumaya çalışmakla mükellef.

Kader Anı

Yeşil Siyahlı takımın lig mücadelesinde biraz daha sabretmesi ve elinden gelen en iyi performansı sergilemesi gerekiyor. Eskişehirspor ile aradaki puan farkı ciddi düzeyde ve ligin son maçına kadar da kapanmayabilir ancak 1922 Konyaspor ile Akhisarspor arasında puan farkı bulunmuyor.

Bu da takımın mümkün olan her maçtan en başarılı sonuçları alması ve 1922 Konya’nın da hata yapmasını beklemesi anlamına geliyor. Bu bağlamda kendi kaderini başka takımların da insafına bırakan Manisa ekibinin Eskişehirspor karşısında oynanan maçta aldığı mağlubiyet bu gibi can sıkıcı olaylara sebebiyet veriyor.

Takımın böylesi kritik bir maçı kazanamamış olması sezon sonunda çok daha net görülecek bir şekilde kader anı olarak kayıtlara geçebilir. Akhisarspor’un tutkulu taraftarları Eskişehirspor maçına dair iç geçirip takımın hâline üzülmek istemiyorlarsa takımlarının en iyi performansı göstermesini sağlamalılar.

Bununla birlikte takım bu kadar ciddi bir çöküş yaşamasına rağmen takımı desteklemekten vazgeçmeyen bu insanların haklarının ödenebilmesi adına da Akhisarspor’un bazı şeyleri yoluna koyması gerekiyor. Takım adına işler genel olarak iyi gitmiyor ve takım gelecek sezon da bu gibi sıkıntıları yaşayabilir gibi görünüyor.