Akhisarspor Eskişehirspor Deplasmanında

Bu sezon yaşadığı maddi sıkıntılar iyice artan Akhisarspor’da genç ve altyapıdan çıkarılan oyuncularla birlikte kümede kalma mücadelesi veriliyor. Yeşil Siyahlı ekip bu mücadelenin 30’uncu haftasında kendi sahasında konuk ettiği Ankara Demirspor karşısında çok önemli ve görkemli bir galibiyet alarak bir anda kendini küme düşme hattının 2 sıra üstüne attı ancak 31’inci haftada oynanacak maçtan da galibiyet çıkartılması gerekiyor. Akhisar temsilcisi, tıpkı kendisi gibi bir süreçten geçen ancak çok daha kötü bir durumda olan Eskişehirspor deplasmanında 3 puan arıyor.

Tarihin Çöküşü

30 Mart Çarşamba günü TFF 2.Lig Beyaz Grup 31’inci hafta müsabakasında Türk futbol tarihi adına çok dramatik ve can sıkıcı bir maç oynanacak.

Futbolumuzun en değerli kulüplerinden olmalarına rağmen kötü yönetilmenin bedelini ödemek zorunda kalan Akhisarspor ve Eskişehirspor, Eskişehir’de kozlarını paylaşacaklar. İki takımdan Akhisarspor kümede kalma mücadelesi verirken Eskişehirspor adına ne yazık ki pek umut yok.

İki takım da sezon boyunca altyapıdan çıkardıkları genç oyuncularla mücadele etmek durumunda kaldılar ve zaman zaman önemli reaksiyonlar göstererek taraftarlarını umutlandırdılar. Akigo, bu maçtan önce Ankara Demirspor’u konuk ettiği müsabakada tam olarak böyle bir refleks gösterdi ve ligin en güçlü ekiplerinden birini 3-1 mağlup ederek kendini küme düşme hattının 2 sıra üstüne attı.

Es-Es karşısında oynanacak maçtan bir galibiyet daha çıkartarak daha da rahatlamak isteyen Yeşil Siyahlı ekibin bu maç adına en büyük avantajı takımın morali olacak. Eskişehirspor çok kötü bir form grafiğine sahip ve ne yazık ki lige veda edecek gibi görünüyor.

İki takımın sezonun ilk yarısında Akhisar’da oynadıkları maçta Akigo rakibine şans tanımamış ve sahadan 3-0’lık galibiyetle ayrılmıştı. Öte yandan Manisa temsilcisinin rakibiyle karşılaştığı son 10 maçın hiçbirinde mağlup olmaması da Akhisarspor adına güven veren bir veri.

Fark Açma Şansı

Akhisarspor adına bu maçı daha da kritik hale getiren faktör 16’ıncı sırada yer alan 1922 Konya ile 17’inci sırada yer alan Pazarspor’un da 31’inci haftada kozlarını paylaşıyor olması.

Küme düşme hattıyla bağlarını tam anlamıyla koparamayan 4 takımın birbirleriyle karşılaşacağı bu haftadan en kârlı çıkan takım olmak isteyen Manisa temsilcisi için ateş hattıyla arasına fark koyma şansı doğmuş durumda.

Akhisarspor Eskişehirspor’u mağlup etmeyi başarabildiği takdirde ateş hattıyla arasına en az 1 maçlık fark koymuş olacak. 1922 Konyaspor da Pazarspor da 28 puana sahipler ve iki takımdan birinin diğerini mağlup etmesi durumunda Akhisarspor’un puan farkı 4’e dahi çıkabilir.

Böylesine stratejik öneme sahip bir haftada Eskişehirspor deplasmanından kayıpsız ayrılmayı hedefleyen Akigo için şansın yüksek olduğunu belirtmek gerek. Takım Ankara Demirspor maçından sonra kendine güvenen bir ruh haline girdi ve Eskişehirspor ile Ankara Demirspor arasında ciddi bir sıklet farkı bulunuyor.