Akhisarspor Üstüne Düşeni Yaptı

Sezonun ikinci yarısında aldığı başarısız sonuçlar nedeniyle tekrar küme düşme hattına gerileyen Akhisarspor adına 31’inci haftada oynanacak Ankara Demirspor maçı kritik önem taşıyordu. TFF 2.Lig Beyaz Grup’un en iyi takımlarından biri olan Ankara ekibini kendi sahasında konuk eden Akhisarspor, sahadan 3-1’lik galibiyetle ayrılarak kümede kalma adına çok kritik bir zaferi elde etmiş oldu.

Kritik Zafer

Bu sezon TFF 2.Lig Beyaz Grup’ta yaşadığı maddi sıkıntıların etkisini hissetmeye devam eden Akhisarspor, oynadığı maçlarda aldığı başarısız sonuçlar nedeniyle yakasını bir türlü küme düşme hattından kurtaramadı.

Bir maç galibiyet aldıktan sonra bir süre galibiyete hasret kalan Akigoların bu kötü gidişatı taraftarlarını da korkuturken 31’inci haftada oynanan Ankara Demirspor maçı takım adına kader maçlarından birisi olarak gösteriliyordu.

Zira bu maçtan alınacak bir galibiyet hem kümede kalma adına alınacak çok önemli bir 3 puan hem de moral kaynağı olarak görülüyordu. 26 Mart tarihinde Ankara ekibini kendi sahasında konuk eden Manisa temsilcisi, üstüne düşen görevi yerine getirdi ve sahadan 3-1 galip ayrılarak derin bir nefes aldı.

Yeşil Siyahlı ekibin 30’uncu dakikada Oğuzcan Kesgin ile bulduğu gole Hasan Kaya 40’ıncı dakikada cevap verince ilk yarı 1-1 sona erdi. İkinci yarıda etkili oyununu sürdüren Akhisarspor, 58’de Furkan Korkut’un 73’üncü dakikada da Bertuğ Bayar’ın attığı gollerle skoru tescilledi ve sahadan 3-1’lik çok kritik bir galibiyetle ayrıldı.

Bu sonuçla birlikte puanını 29’a yükselten Akhisarspor, 15’inci sıraya kadar tırmandı. 1922 Konya’nın Kırklarelispor karşısında 2-0 mağlup olması ve Pazarspor’un da Bucaspor 1928 ekibine 4-1 yenilmesiyle birlikte küme düşme hattına 2 sıra mesafe koyan Akigo, bir sonraki hafta Eskişehirspor ile karşı karşıya gelecek.

Değişim Günü

Akhisarspor’un Ankara Demirspor karşısında aldığı galibiyet takımın geçmişte yaşadığı tüm sıkıntıları unutturacak cinsten bir galibiyet olma potansiyeli taşıyor. Bahsi geçtiği gibi Pazarspor da artık kümede kalma mücadelesi verecek ekipler arasına girdi ve orada işler iyice kızıştı.

Öte yandan Akhisarspor’un gerçekten çok ihtiyacı olduğu bir günde 3 puanı hanesine ekleyebilmiş olması takımın kendine olan güvenini ve inancını arttıracaktır. Pek tabii hiçbir maçın sonucu oynanmadan belli olmaz ama Eskişehirspor’un genel gidişatına bakıldığında 32’inci haftada oynanacak maçın da favorisinin Akhisarspor olduğunu belirtmekte herhangi bir sakınca yok.

Hâl böyle olunca Akhisarspor adına üst üste 2 galibiyetin dahi işlerin çok daha kolaylaşmasını sağladığına tanık olabiliriz. Manisa temsilcisi tam anlamıyla kader maçı olarak değerlendirilecek bir maçtan 3 puan çıkartırken diğer rakiplerinin puan kaybetmesiyle sanki 9 puan toplamış kadar sevindi.

Yeşil Siyahlı ekipte Ankara Demirspor gibi bir takımın mağlup edilmesini sağlayan her ne yapıldıysa bunun devam etmesi ve üst üste bir iki galibiyetin dahi gelmesi işleri değiştirecek.

Comments are closed.