Akhisarspor’un Spikeri Ünlü

Bu sezon TFF 2.Lig Beyaz Grup mücadelesinde amaçladıklarına ulaşamayan Akhisarspor, 2022/2023 sezonuna Bölgesel Amatör Lig sınırı olan TFF 3.Lig’de başlayacak. Sezon başından bu yana eline geçen fırsatları değerlendirmek konusunda çok kötü bir performans sergileyen Manisa temsilcisi adına pek umut kalmadı ancak Yeşil Siyahlı ekip bir şekilde yine kendinden söz ettiriyor. Youtube üzerinden yapılan canlı maç yayınlarında takımın maçlarını anlatan spikerin kendine has üslubu ve maç heyecanı internette viral haline gelen videolar arasında.

Futbolun Dışında Her Şey Var

Bu sezon TFF 2.Lig Beyaz Grup mücadelesinde hedeflediklerinin ve hayal ettiklerinin çok gerisinde kalan Akhisarspor gelecek sezon profesyonel liglerin alt sınırı olan TFF 3.Lig’de mücadele edecek.

Yeşil Siyahlı ekibin bu durumu taraftarların içini acıtmaya devam ediyor ancak Akhisarspor ne yazık ki uzun süredir futbol dışındaki faktörlerle gündeme geliyor. Mali kriz, oyuncuların sıkıntıları, sahada alınan kötü sonuçlar ve taraftar tepkileri bu bağlamda bir çırpıda örnek verilebilecek durumlar.

Ancak Akhisar temsilcisinin biraz da olumlu hava bulabileceği bir durum daha var. O da Youtube kanalında kulübün maçlarını anlatan heyecanlı spiker. Youtube platformunda maç yayınları yapan Akhisarspor’da maçları anlatan spiker kendinden söz ettirmeye devam ediyor. Kendine has anlatımıyla hayran kitlesi oluşturan spiker sık sık gündeme geliyor.

Youtube kanalında yayınlara devam eden Akhisarspor spikeri anlattığı maçta mikrofonu bile kırdı. Bu durum sosyal medyada da fark edilirken sinirden böyle bir şey yaptığını ifade eden spiker maçın ikinci yarısını anlatamadı.

Akhisarspor-1922 Konyaspor maçını anlatan spiker, kendine has üslubuyla sosyal medyada gündem olmuştu. Kısa süre içinde milyonlarca kişi tarafından izlenen o anlar sezon bitmiş olmasına rağmen internette dolanmaya devam ediyor.

Yeşil Siyahlı ekibin bir dönem futbolun en iyi ekiplerinden biriyken bugün artık spikerinden daha çekici olamaması bile aslında vaziyetin ne denli can sıkıcı olduğunun net bir kanıtı.

Basketbol Farklı Değil

Öte yandan kulübün bir de basketbol şubesi bulunuyor. Bu sezon TFF 1.Lig’de küme düşen Bursaspor’un basketbol şubesi Frutti Extra Bursaspor’un Avrupa’da final oynamasından sonra Akhisarspor Basketbol adına durum görününce işler daha da can sıkıcı hale geliyor.

Yeşil Siyahlı ekip ligde oynadığı 30 maçın hiçbirisini kazanamadı ve bu bağlamda hem kırılması hem de tekrarlanması çok zor bir rekora ne yazık ki imza attı. Bu sezon her branşta ayrı bir hayal kırıklığına uğrayan Akhisarspor’un kümede kalmayı başarabilen bir şubesi dahi kalmazken bu durumdan en çok etkilenenlerse kuşkusuz taraftarlar oldular.

Yeşil Siyahlı taraftarlar adına artık gerçekten ümit kalmadı denilebilir. Camia bir şekilde kulübüne sahip çıkmaya çalışıyor ancak kulübün içerisinde bulunduğu ve artık karikatür olarak ifade edilebilecek hale gelen durumu her seferinde daha fazla can yakıyor.

Comments are closed.