Akhisarspor’un Hayal Kırıklıkları Sezonu

Uzun süredir devam eden maddi sıkıntılarına bir sezon daha eklemek zorunda kalan Akhisarspor, bu sezon ne yazık ki TFF 2.Lig Beyaz Grup’ta verdiği mücadelede bir türlü kendisini kurtaramadı ve küme düşmekten kaçamadı. Yeşil Siyahlı takımın bu durumu sezon başında ne kadar tahmin edilebilirdi bilinmez ancak takımın birçok kırılma maçında istenen performansları sergileyememiş olması çok can sıkıcı oldu. Bununla birlikte takımın bu sezonunda nasıl bir performans sergilediğini iyice irdelemek gerek.

Hem Vasat Hem Yetersiz

Uzun süreden bu yana devam eden maddi sıkıntılarına bir sezon daha direnemeyen Akhisarspor, 2021/2022 sezonunda TFF 2.Lig Beyaz Grup’ta verdiği mücadelede aslında kümede kalma başarısı gösterebilirdi.

Öyle ki takım kendisi gibi maddi sıkıntılar yaşayan Eskişehirspor’dan çok daha iyi bir durumdaydı. Birincisi takımın daha iyi bir kadrosu vardı ve bu bağlamda daha iyi işler çıkartabilirdi. İkincisiyse takımın dinamiklerini bilen bir teknik direktörü vardı.

Ancak bu iki malzemenin birleştirdiği yemek ne yazık ki taraftarın ağzında kekremsi bir tat bıraktı. Yeşil Siyahlı takım bir türlü kendisini kanıtlayabileceği performansları sergileyemedi ancak sezon boyunca birçok maçta kendisi adına yeterli olabilecek bir iş çıkaramadığı kesindi.

Örneğin 15’inci sırada yer alan Pazarspor Akhisarspor’dan hem daha fazla gol yemesine rağmen aldığı galibiyetler sayesinde ligde kalmayı başarabildi. Akhisarspor bu sezon sahaya çıktığı maçlarda 34 gol atıp 56 gol yerken, Pazarspor da 60 golle sezonu kapatmıştı.

Nitekim Uşak Spor da 31 gol atabilmişti ancak attığı goller çok daha iyi etki yarattı. Bu bağlamda Akhisarspor’un yüzü astarına değmeyen bir performans sergilediği ortadaydı. Nitekim takımın küme düşmesi de tam olarak bundan kaynaklandı.

Beraberlik Belası

Bu sezon TFF 2.Lig Beyaz Grup’ta 34 müsabakaya çıkan Manisa temsilcisi, bu maçlarda 8 galibiyet, 7 beraberlik ve 19 mağlubiyet alabildi. Toplayabildiği 31 puanla sezonu 16’ıncı sırada kapatan Yeşil Siyahlı takımın bu performansı gerçekten hiç iyi değildi.

Ligde oynadığı son 3 müsabakada 2 beraberlik ve 1 mağlubiyet alabilen takımın son 6 maçında da 4 mağlubiyet ve 2 beraberlik alabildiğini söylemek gerekiyor. Bu açıdan bakıldığı zaman takımın ligin son düzlüğe gelindiğinde kendisine iyi işler katamadığını dile getirmek de yanlış olmayacaktır.

Ligin ilk yarısında gösterdiği performansın çok altında kalan Manisa temsilcisi bu bağlamda da hayal kırıklığı yarattı. Akhisarspor’un gösterdiği performansın taraftarlarını çok üzdüğünü tahmin etmek zor değil.

Üst üste mağlubiyetler, kırılan dirençler ve daha fazlasıyla geçen Akhisarspor adına tam bir hayal kırıklığı sezonu geride kaldı. Takımın gelecek sezon neyi tasarladığı ve neyi yapacağı gerçekten merak konusu.

Ancak bu gidişatın hiç ama hiç iyi olmadığını ifade etmek yanlış olmaz. Son birkaç sezon içerisinde bu kadar düşmüş olmak Akhisarspor’un kaderi olmamalıydı.

Comments are closed.