Akhisarspor Yıkım Yaşadı

Akhisarspor deplasman maçında yenildi! TFF 1. Lig takımları arasında yer alan Ankara Keçiörengücü ile yaptığı deplasman maçında 6-0 gibi ezici bir mağlubiyet yaşayan Akhisarspor taraftarını şaşırttı. Akhisarspor’da yer alan Sırp kaleci Milan Lukac, sezonun performans sıralamasında zirvede olduğu haftada tek maçta kalesinde 6 gol birden gördü. Takımını yıkıma uğratan Milan Lukac hem taraftar hem de başkan Özbey tarafından da eleştirildi. 6-0’lık sonuca tepki gösteren sadece taraftar olmadı. Kulüp yönetiminde yer alan Özbey kardeşler tarafından da futbolcular uyarı aldı.

Yeşil Siyahlı Takıma 6 Gol Şoku

Yeşil siyahlı takımın Süper Lig döneminde transfer ettiği 2015 yılında bu yana 6 sezondur aralıksız bir şekilde kadroda yer alan Lukac, sezonun ilk 9 maçından 7 gole izin verirken yaptığı 34 kurtarış ile 1. Lig’in en başarılı kalecisi olarak adından söz ettirmeyi başarmıştı. Keçiören maçında 17. Dakikada inanılmaz bir hata ile geri pası ayağından kaçıran ve bu nedenle ilk gole neden olan Lukac karşılaşmanın devamında 6 gol ile büyük bir yıkım yaşadı.

Lukac

Kaleci Lukac’a Özbey’den Sert Uyarı

Sezon başlangıcından bu yana yaşadığı idari ve mali krizleri aşamayan Aksiharspor yaşadığı sorunların yanında bir de 6-0’lık bir mağlubiyet yaşayınca moral bozukluğu yaşadı. Kâğıt üzerinde başkan olarak Harun Eryüksel’in görünmesine rağmen yönetim dışından eylül ayından bu yana dışarıdan kulübü yöneten Evren Özbey’in kardeşi Bışar Özbey, maç sonrasında sosyal medya hesaplarından Akhisarspor oyuncularına büyük harflerle sert bir uyarıda bulundu.

Sosyal medyada paylaştığı mesajda kimseye kin tutmuyoruz ama her şeyi not tutuyoruz sözlerini kullandı. Mesajının devamında, “Yönetim olarak sadece iki puan önünde olan takımdan 6 yiyip, koskoca maçta yalnızca 1 isabetli şut atan takım için diyebileceğimiz tek şey: Kimseye kin tutmuyoruz ama her şeyi not tutuyoruz” sözlerini kullandı.

Kulübü devralmadan önce menajerlik şirketine sahip olan Özbey kardeşler ile takımın teknik direktörü olan Cem Kavçak ve bazı futbolcular arasında çeşitli gerilimlerin olduğu iddia edilmişti. Şu ana kadar futbolcular, teknik direktör Cem Kavçak ya da Özbey kardeşler tarafından bu konuya ilişkin herhangi bir açıklama yapılmadı.