AKHİSARSPOR DEPLASMANDA MAĞLUP OLDU

TFF’nin 10. haftasında Ankara Keçiörengücü’nün sahasına konuk olan Akhisarspor 6-0 mağlup oldu! Oldukça yüksek bir fark ile konuk olduğu şehirde maçı kaybeden Akhisarspor evine morali bozuk olarak döndü. Teknik direktör İlker Püren takımı ile beraber sonraki maç için daha sıkı hazırlanacaklarını belirtti.

Maçın hakemleri; Arda Kardeşler, Esat Sancaktar ve Furkan Ürün’dü.

MAÇIN İLK 11’LERİ

Akhisarspor‘un; Lukac, Vrsajevic, Alperen Babacan, Göksu Mutlu, Musa Nizam, Taha Yalçıner, Ali Kaan Güneren, Rotman, Çekdar Orhan, Kadir Keleş x, Hadzic

Ankara Keçiörengücü; Metin Uçar, Abdülkadir Korkut, Samet Akaydin, Mert Kula, Soner Gönül, İrfan Akgün, Uğur Utlu, Burak Aydın, Cem Ekinci, Barış Alper Yılmaz, Manaj

6-0 biten maçın gollerini ise Goller: Manaj (dakika 18 ve dakika 33), Cem Ekinci (dakika 45+1 ve dakika 82), Barış Alper Yılmaz (dakika 54), Dodoo (dakika 80) attı.

Elmar Bjarnason

ELMAR BJARNASON’UN CEZASI ONANDI

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Tahkim Kurulu, Akhisarspor’un İzlandalı futbolcusu Elmar Bjarnason’a verilen 3 maç ve 13 bin TL para cezasına yapılan itirazı reddetti ve kararı onadı.

İŞTE O KARAR

TFF Tahkim Kurulu 20 Kasım 2020 günlü (58) sayılı olağanüstü toplantısında gündemindeki dosyayı inceleyerek aldığı karar şöyle:

“Akhisar Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Derneği’nin futbolcusu Theodor Elmar Bjarnason ile ilgili PFDK’nın 12.11.2020 tarihli E.2020-2021/299 – K.2020-2021/382 sayılı kararına itirazı incelendi. Yapılan müzakere neticesinde;

Akhisar Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Derneği’nin futbolcusu Theodor Elmar Bjarnason’un ihraç öncesi müsabaka hakemine yönelik hakareti nedeniyle FDT’nin 41/1-a ve 35/4. maddeleri uyarınca 3 resmi müsabakadan men ve 6 bin 500 TL para cezası ile cezalandırılmasına, ihraç sonrası müsabaka hakemine yönelik sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle FDT’nin 36/2. ve 35/4. maddeleri uyarınca 6 bin 500 TL para cezası ile cezalandırılmasına, cezaların birleştirilmesi suretiyle Akhisar Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Derneği’nin futbolcusu Theodor Elmar Bjarnason’un toplam 3 resmi müsabakadan men ve 13 bin TL para cezası cezalandırılmasında, sübut, hukuki niteleme ve cezanın tayini bakımından bir isabetsizlik bulunmadığı anlaşıldığından, başvurunun reddi ile cezanın onanmasına, oybirliği ile karar verilmiştir.”

HAKEME HAKARET

Hakeme hakaret ettiğini öğrenilen Akhşsarsporlu oyuncu Theodor Elmar Bjarnason 13 bin tl ve 3 maç men edilerek cezalandırıldı. Daha önce karara itiraz eden Akhisarspor kulübü açıklanan karardan memnun olmadı. Tahkime götürülen kararın onanması kulüpte hoş karşılanmadı.