Akhisarspor Teknik Direktörünün Şanssızlığı

Bu sezon TFF 2.Lig Beyaz Grup’ta verdiği kümede kalma mücadelesinde başarıya ulaşamayan Akhisarspor adına sezon felaketle sonuçlandı ve Yeşil Siyahlı takım birçok kez eline geçen fırsatları değerlendiremeyerek sezonu küme düşme hattında tamamladı. Bununla birlikte bu sezonun başında kadronun başına getirilen teknik direktör Muhammet Yılmaz’ın bu sezon yaşadıklarına ve geçtiğimiz yıllarda çalıştığı kulüplere bakıldığı zaman 50 yaşındaki teknik adamın pek de şanslı olmadığını dile getirmek mümkün.

Sıkıntıların Hocası

Bu sezon TFF 2.Lig Beyaz Grup mücadelesinde istediği başarıya bir türlü ulaşamayan Akhisarspor, eline geçen fırsatları değerlendirmek konusunda da başarılı olamadı ve bu durum takımın gelecek sezona TFF 3.Lig’de başlamasına neden oldu.

Bununla birlikte Akhisar temsilcisi adına bu durumun sezon daha başlamadan tahmin edilebilir olduğunu ve kulübün mevcut durumunun gelecek sezonlar adına de pek iyi mesajlar vermediğini dile getirmekte fayda var.

Manisa temsilcisi çok ciddi bir maddi krizin içerisinde yer alıyor ve bu durum kulübün yöneticilerini bir hayli zorluyor. Yöneticiler her ne kadar ellerinden geleni yaptıklarını dile getiriyor olsalar da hayal kırıklığına uğramış taraftarların teselli edilmesi sanıldığı kadar kolay değil.

Öte yandan kulübün bu sezonun başında göreve getirdiği teknik direktör Muhammet Yılmaz’ın da bu tecrübesinin pek iyi geçmediği ortada. 2020/2021 sezonunda yardımcı çalıştırıcı olarak göreve getirilen Yılmaz, sonrasında geçici antrenörlük yapmış ve son olarak da kalıcı şekilde teknik direktörlüğe getirilmişti.

50 yaşındaki teknik adamın geçtiğimiz sezonlarda uzun süre Balıkesirspor’da görev yapması ve Balıkesir temsilcisinin de bu sezon çok ciddi bir hayal kırıklığı yaşamış olması da Muhammet Yılmaz’ın bir şanssızlığı olsa gerek.

Balıkesirspor’un Performansı

Muhammet Yılmaz, Balıkesirspor alt takımlarında 2008/2009 ve 2009/2010 sezonlarında hem yardımcı çalıştırıcılık hem de teknik direktörlük yapmıştı. Sonrasında zaman zaman ana kulübe yükseltilen deneyimli futbol adamı Kırmızı Beyazlı takımda pek çok farklı dönemde pek çok farklı görev almayı bildi.

Ancak Balıkesirspor Muhammet Yılmaz varken de yokken de pek iyi dönemler geçirmedi. Sadece Süper Lig’e yükselme başarısı gösterilen 2014/2015 sezonu dışında takım hep bir istikrarsızlık içerisindeydi.

Bu sezonsa her şeyin artık Balıkesir temsilcisinin aleyhine döndüğü sezon oldu. Balıkesirspor tıpkı Akhisarspor gibi küme düşmenin en net adaylarından biriydi.

2 haftanın müsabaka oynanmadan geçildiği ligde 36 maça çıkan Bal-Kes bu maçlarda sadece 12 puan toplayabildi. Kırmızı Beyazlı takım 3 galibiyet, 3 beraberlik ve 30 mağlubiyet alarak kötü manada unutulmayacak bir performans sergiledi.

12 puan en basit hesapla üst üste 4 maç kazanmak anlamına geliyor. Bu sezon pek çok takımın yakalayabildiği bu seriyi Balıkesirspor tüm sezon boyunca 3 galibiyet alabildiği için hiç hayal dahi edememişti. Akhisarspor için de durum bundan çok daha iyi değildi.