Akhisarspor’un Trajik Tablosu

Bu sezon TFF 2.Lig Beyaz Grup’ta kümede kalma mücadelesi veren Akhisarspor, kritik haftalarda toplayamadığı puanların kurbanı oldu ve bir alt lige düşmek zorunda kaldı. Yeşil Siyahlı takımın çöküşü bu sezon da devam ederken taraftarlar ve camia bu durumun önünün alınamayacağı konusunda her geçen gün daha da tedirgin olmaya devam ediyorlar. Bununla birlikte son 10 yılda Türkiye’de kupa kaldırabilen takımlara bakıldığında Akhisar temsilcisinin de adının yazıyor olması aslında ne kadar parlak dönemlerden buraya gelindiğini de net bir şekilde ortaya koyuyor.

Elden Ne Gelir

Bu sezon TFF 2.Lig Beyaz Grup mücadelesinde yaptığı kritik hatalar ve kaçırdığı puanlar nedeniyle eline birçok kez geçen fırsatları değerlendirmeyi başaramayan Akhisarspor, gelecek sezon TFF 3.Lig’den Amatör Lig’e düşmemek adına mücadele edecek.

Yeşil Siyahlı takım adına bu durumun gerçekten çok can acıtıcı olduğu kesin. Bununla birlikte artık yol bu şekilde ilerliyor ve taraftarlar camiadan ve yöneticilerden kulübe sahip çıkmalarını ve bu kötü gidişatı en azından durdurmalarını bekliyor.

Bununla birlikte kulübün içerisinde bulunduğu mali kriz de düşünüldüğünde bu durum o kadar kolay değil. Akhisarspor çok ağır bir maddi krizin içerisinden geçiyor ve aslında kulübü 4-5 sene içerisinde bu kadar kötü hale getiren durum da tam olarak bu maddi kriz.

Ancak taraftarlar bir beklenti içerisinde olmak konusunda haksız sayılmazlar. Zira son 10 yıl içerisinde Türkiye’de kupa kaldırabilmiş takımlara bakıldığı zaman Akhisarspor’un da adı geçiyor. Beşiktaş, Konyaspor, Başakşehir, Galatasaray, Trabzonspor, Fenerbahçe gibi takımların olduğu yerde birçok rakibiyle aynı kupa sayısına sahip olan Akigo, şu an bu rakiplerinin çok ama çok uzağında kalmış durumda.

Bu durum Akhisarspor özelinde yaşandığı gibi pek çok kulüpte de yaşanıyor. Bursaspor, Eskişehirspor, her ne kadar şu sıralar iyi bir durumda yer aldığı düşünülüyor olsa da Gençlerbirliği bir dönem rakiplerine kök söktüren ancak şu an o günlerini kelimenin tam anlamıyla mumla arayan ekipler olarak bir çırpıda sayılabilirler.

Başkana Tepki

Öte yandan Akhisarspor geçtiğimiz günlerde kendi Youtube hesabından bir canlı yayın yapacağını ve kulübün başkanının bu canlı yayında gündeme dair değerlendirmelerde bulunacağını duyurmuştu.

O canlı yayın gerçekleşti ve Akhisarspor yöneticisi zaten biraz da bilinen gerçekleri tekrar etti. Bununla birlikte canlı yayın esnasında Akhisarspor’un Yeşil Siyahlı taraftarlarının içinde yer aldıkları duruma ve yöneticilere bir hayli sert ifadeleri söz konusuydu.

Taraftarlar yalnızlıktan sitem eden yöneticilere tam olarak onlar yönetici olduğu için kulübün yalnız kaldığını sert bir şekilde savunurken bu konuyla alakalı olarak birbirlerine de destek verdiler. Kriz yönetimi konusunda çok başarısız bir dönemden geçen Manisa temsilcisinde yaşanan gelişmelerin camiayı her geçen gün daha da dağınık bir hale getirdiğini ifade etmek yanlış olmaz.

Comments are closed.