Akhisarspor Takım Olarak Tesislere Kapanıp Antrenman Yapacak

Türkiye Futbol Federasyonu 1.Lig takımlarından Akhisarspor koronavirüs sebebiyle ligde yapılan maç ertelemesi sebebiyle oyuncularına ve teknik ekibe tatil vermişti. Verilen bu tatilin bitmesi ile birlikte takım oyuncuları Salı günü çalışmalara yeniden başlayacak.

Oyuncuların ve ekibin sağlığını korumak adına birçok kural koyularak antrenmanlar yapılacak.  Yılmaz Atabarut Tesisleri’ne yerleşen ve dışarı çıkmayan teknik direktör Yılmaz Vural, oyuncuların ve antrenmanlarda yer alacak tüm çalışanların belirlenen kurallara uymak zorunda olduklarını söyledi. Tesislerin dış dünyaya kapatıldığını ve kimsenin tesislere giremeyeceğini belirterek bu izole ortamda çalışmalarını yapacaklarını söyleyen Vural herkesin kurallara uymak zorunda olduğunu belirtti. Yılmaz Vural çalışmalar sırasında ziyaretçi alınmayacağını, hijyen kurallarına ve sosyal mesafeye dikkat edeceklerini söyledi. Ayrıca bu salgından kurtulana kadar bu şekilde devam edeceklerini açıkladı.

Yılmaz Vural 65 Yaş Sınırlaması Sebebiyle Tesislere Yerleşti

Bir süredir tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını sebebiyle ülkemizde alınan 65 yaş ve üstü vatandaşların dışarı çıkma kısıtlamasına Akhisarspor  teknik direktörü Yılmaz Vural da dahil oldu. Vural karar sonrasında Yılmaz Atabarut Tesisleri’ne yerleşti. Oyuncuların testlerinin yapılması ve antrenmanlara başlayana kadar geçecek sürede Vural tesislerden dışarı çıkmama kararı aldı.