Akhisarspor Mutlak 3 Puanı Hedefini Başaramadı

TFF 2. Lig Beyaz Grup’ta yolun sonuna giderek yaklaşılırken yeşil siyahlı Akhisarspor, kendisi ve rakibi için final niteliğindeki bir karşılaşmaya çıktı.

Teknik direktör Muhammet Yılmaz önderliğinde geride kalan bütün haftayı bu maçı düşünerek geçiren takım, Rize deplasmanına bir umut ışığı almak adına gitti.

Rakip, TFF 2. Lig Beyaz Grup puan durumunda geride kalan 31 haftada topladığı 32 puanla, puan sıralamasının 15’inci basamağında yer alan Karadeniz ekibi Pazarspor idi.

TFF 2. Lig Beyaz Grup puan tablosunda küme düşme hattının üst sınırında, 32 maçta topladığı 30 puanla bulunan teknik direktör Muhammet Yılmaz ve Akhisarspor için Pazarspor karşısında galibiyetten başka alınacak herhangi bir sonuç ne camiayı ne de taraftarları tatmin etmeyecekti.

Zira bu maçta puan kaybedilmesi demek rakip Pazarspor’un 1 maç eksiğinin de olduğu düşünüldüğünde belki de tüm ipleri Karadeniz temsilcisinin alması anlamına gelecekti…

Takımlar En Güçlü Kadrolarıyla Sahadaydı

akhisarspor

Akhisarspor takımımızda teknik direktörümüz Muhammet Yılmaz, TFF 2. Lig 2021 – 2022 Sezonu 36’ncı haftadaki kritik maça şu 11 oyuncuyla çıkmayı tercih etti:

3 – Cengiz Demir, 4 – Göksu Mutlu, 8 – Mert Özyıldırım, 10 – Cihat Çelik, 19 – Oğuzcan Kesgin, 27 – Gökmen Aydoğdu, 37 – Enes Tayfun, 45 – Halil Yeral, 47 – Yusuf Kanal, 77 – Kemal Cingirt, 88 – Recep Kutun.

Diğer yandan bu sezon TFF 2. Lig’de kalmak adına belki de finalini evinde oynamanın avantajına sahip olan Karadeniz’in Rize şehrinin temsilcisi Pazarspor’da ise teknik direktör 11’de aşağıdaki isimleri sahaya sürdü:

5 – Taşkın Kartal, 10 Eray Karataş, 19 – Muhammet Emin Balcılar, 21 – Oğuzhan Eskiköy, 23 – Burak Taşdemir, 25 – Tunahan Dikişçi, 29 – Birkan Yılmaz, 53 – Feyyaz Aydil, 55 – Erkan Çam, 58 – Mehmet Demirözü, 64 – Atakan Ekiz.

Akhisarspor Geri Dönüşü Yapamadı

Karşılaşma 24 Nisan 2022 tarihinde (bugün) saatler 15:00’ı gösterirken başladı. Pazar İlçe Stadyumu’nu dolduran taraftarlar kendi takımlarının TFF 2. Lig Beyaz Grup’taki kaderinin bu 90 dakikanın sonunda belli olacağının bilincinde desteklerini sürdürdüler.

İlk dakikadan başlayan bu destek, dakikalar 11’i gösterdiğinde ne yazık ki Pazarspor için gol sevincine dönüştü.

Bu dakikada topu önünde bulan Karadeniz temsilcisinin futbolcusu Burak Taşdemir, ne yazık ki file bekçimiz Halil Yeral’ı geçip topu ağlarla buluşturdu.

Pazarspor bu golle birlikte kendi evinde 1 – 0 üstünlüğü yakaladı ve teknik direktör Muhammet Yılmaz’ın öğrencileri için iş hayli zorlaştı.

Neyse ki golden yalnızca 9 dakika sonrasında Yusuf Kanal, Akhisarspor adına sahneye çıkan isim oldu. 20 yaşındaki orta oyuncumuz, bu kritik maçta belki de kariyerinin en kritik gollerinden birini atarak beraberliği sağladı.

İlk yarı bu skorla 1 – 1 sona erince herkes ikinci yarıda yaşanacaklara odaklandı. Ancak ikinci yarıda beklenen gol sesi bir türlü çıkmadı. Hal böyle olunca 90 dakikanın sonunda her ne kadar her iki taraf da bir puanı almış olsa da avantajı kapan ne yazık ki ev sahibi Pazarspor oldu.