Akhisarspor Maçında Hakem Belli Oldu

TFF 2.Lig Beyaz Grup’ta üst üste gelen kötü sonuçlar Akhisarspor’u tekrar küme düşme hattına geri iterken takımın bu cendereden çıkabilmesi adına seri galibiyetlere ihtiyacı olduğu kesin. Öte yandan takvimin zorluğu ve takımın genel form durumu bu galibiyetlerin gelmesine ne kadar müsaade edecek bilinmiyor. Ligin 31’inci haftasında Ankara Demirspor’u kendi sahasında konuk edecek olan Akigo’nun maçında düdük çalacak hakeminse Erhan Kutlu olduğu açıklandı.

Ateş Yükseliyor

Bu sezon TFF 2.Lig Beyaz Grup’ta kümede kalma mücadelesi veren Akhisarspor son haftalarda aldığı başarısız sonuçlar nedeniyle tekrar küme düşme hattına girdi ve taraftarını hayal kırıklığına uğratmaktan kurtulamadı.

Bununla birlikte takımın genel form durumu hiç iç açıcı değil. Saha içerisinde bitse de gitsek dercesine bir oyuncu grubu var ve Akhisarsporlu taraftarlar takımlarını ateşlemek adına ellerinden geleni yapmaya da devam ediyorlar.

Ligin 31’inci haftasında Ankara Demirspor’u konuk edecek olan Akigoların maçında düdük çalacak hakem de açıklandı. Türkiye Futbol Federasyonu’nun haftanın programını duyurduğu açıklamada Akhisarspor-Ankara Demirspor maçında Erhan Kutlu’nun görev yapacağı ifade edildi.

Bu sezon 1 Türkiye Kupası, 1 2.Lig Beyaz, 7 2.Lig Kırmızı ve 1 3.Lig 3.Grup maçında orta hakem olarak görev yapan Kutlu’nun çıkardığı kart sayısı oldukça dikkat çekici. Toplamda 10 maçta görev yapan yeni hakem toplamda 63 kere sarı kartına başvurdu.

Maç başına 6’dan daha fazla kez elini sarı kartına götüren Erhan Kutlu, 3 kere çift sarı kart nedeniyle kırmızı kartına başvurdu. Direkt olarak 2 kere kırmızı kartını kullanan yeni hakem, 2 kez de penaltı noktasını işaret etti.

Son olarak 4 Mart 2022 tarihinde oynanan ve 2-1 sona eren Somaspor-Sivas Belediyespor maçını yöneten Erhan Kutlu, Akhisarspor-Ankara Demirspor maçını yönetecek.

Erhan Kutlu’nun yardımcılıklarını Arif Dilmeç, Orhan Timurtaş ve 4’üncü hakemliğini de Yusuf Adnan Kendirciler yapacak.

Taraftar Desteği Tam

Akhisarspor’un düştüğü bu kötü durumdan en çok mutsuz olanlar kuşkusuz taraftarlar. Takımlarının yaşadığı çöküşün canlı şahidi olan Yeşil Siyahlılar Ankara Demirspor maçında takımlarını desteklemekten yine vazgeçmeyecekler.

Taraftar sitelerine bakıldığı zaman takım ne durumda olursa olsun desteklemek gerektiğine dair ifadeler yer alıyor. Ankara Demirspor karşısında oynanacak maça dair birbirlerine çağrılar yapan taraftarların bu inancı Akhisarspor’un en büyük kazançlarından birisi.

Öte yandan Manisa temsilcisi adına işlerin bitmesi adına bir gerekçe yok. 1922 Konya ekibinin üst üste birkaç maçtan kötü sonuçla ayrılması bile Akhisarspor’u kümede tutmaya yetebilir. Ancak bu noktada daha kritik olan Akhisar temsilcisinin nereye kadar bu düzenle devam edebileceği olacak.

Yeşil Siyahlı ekibin sürdürülebilir bir yönetim anlayışı olmadığı 5 sene içerisinde yaşadıklarından rahatça anlaşılıyor ve buradan çıkarılacak derslerden daha değerli bir yol haritası hiçbir yöneticiye nasip olmaz.