Akhisarspor Ankara Demirspor’u Ağırlıyor

Uzun bir süreden bu yana durduramadığı düşüşünü TFF 2.Lig Beyaz Grup’ta da devam ettiren Akhisarspor, ligde oynadığı son maçlarda aldığı başarısız sonuçlar nedeniyle küme düşme hattına kadar geriledi. Yeşil Siyahlı takım 1922 Konya ile birlikte kümede kalma mücadelesi içerisinde kıyasıya bir mücadele veriyor ve 31’inci haftada kendi sahasında konuk edeceği Ankara Demirspor karşısında oynayacağı maçtan 3 puanla ayrılmak istiyor.

Kurtuluş Reçetesi

Bu sezon TFF 2.Lig Beyaz Grup’ta verdiği mücadelenin geride kalan kısmında başarısız olan Akhisarspor kendisini küme düşme hattından kurtarmayı başaramadı.

Manisa temsilcisi son haftalarda oynadığı maçlardan aldığı başarısız sonuçlara karşın ligin en alttan bir üst sırasında yer alan 1922 Konya’nın başarılı olmasıyla birlikte küme düşme hattına geriledi. Akigolar adına işler uzun zamandan bu yana hiç iyi gitmiyor ancak artık kurtuluşun bir reçetesinin yazılması gerekiyor.

Bu bağlamda 31’inci hafta müsabakasında kendi sahasında Ankara Demirspor’u konuk edecek olan Akhisarspor’un sahadan mutlaka 3 puanla ayrılması gerekiyor. Takımın ivmesinin daha da olumsuz anlamda kırılmaması ve yükselişe dair bir inanç beslenebilmesi adına Ankara ekibi karşısında oynanacak maç kritik önem taşıyacak.

Bununla birlikte Ankara Demir’in kolay lokma olduğunu hatırlatmak gerek. Ligin üst sıralarında yer alan Başkent ekibi de Akhisarspor karşısında sahadan 3 puanla ayrılmak ve üst sıralardaki yerini korumak hatta daha da yukarılara tırmanmak niyetinde olacaktır.

Sezonun ilk yarısında Ankara’da karşı karşıya gelen iki takımın mücadelesi ev sahibi Ankara Demirspor’un 1-0 üstünlüğüyle sona ermişti. Bu maç öncesi 41 puanı bulunan Ankara Demir 5’inci sırada yer alırken Akhisarspor 26 puanla 17’inci sırada kendine yer bulabildi.

Geniş Pencereden Bakmak

Bununla birlikte Akhisarspor’un Ankara Demirspor karşısında oynayacağı maçtan sadece 4 gün sonra Eskişehirspor ile karşı karşıya geleceğini hatırlatmakta fayda var.

Bu durum 30’uncu haftadaki Ankara Demirspor maçını Akhisarspor adına çok daha kritik kılıyor. Zira Akigo eğer Ankara Demirspor karşısında puan kaybeder ve Eskişehirspor da kendi maçından galip ayrılmayı başarabilirse iki takım arasındaki 8 puanlık fark 6 veya 5’e düşecek.

Bu durumda Eskişehirspor’un çok daha motive bir takım halinde sahaya çıkması riski doğacağı için Akhisar temsilcisinin işi hiç bu noktaya getirmeden Ankara Demirspor karşısında iyi bir skoru almayı becermesi gerekiyor.

Nitekim bir takımın Ankara Demirspor’u yenmesi özgüveninin de kendine gelmesi anlamına geliyor. Ligin en iyi ekiplerinden birini kendi sahalarında mağlup etmeleri durumunda Akhisarsporlu oyuncuların kendilerine güvenleri de artacaktır.

Tüm bunların dışında geniş pencereden bakıldığı zaman önümüzdeki bir iki haftanın küme düşme konusuyla alakalı bizlere net bir fikir vereceğini belirtebiliriz. 1922 Konya ve Akhisarspor’un seyri kümede kalma mücadelesinin ana konularından biri olurken şu an en dezavantajlı takım olan Eskişehirspor da bu iki takımın üstüne çıkmayı hedefleyecektir.