Akhisarspor Nazilli Belediyespor’a Misafir Oluyor

TFF 2.Lig Beyaz Grup’ta oynadığı son maçlarda aldığı başarısız sonuçlarla birlikte küme düşme hattına gerileyen Akhisarspor’da işler hiç yolunda gitmiyor. Manisa temsilcisinin son haftalarda performansında da çok ciddi bir düşüş var ve bu durum camianın takıma sırt dönmesine neden oluyor. Kötü gidişatını en tez şekilde toparlayarak bu sezonu başladığı ligde bitirmeyi hedefleyen Akhisarspor’un bu bağlamdaki ilk zorlu sınavı ise 30’uncu haftada oynayacağı Nazilli Belediyespor maçı olacak.

Hayati Risk

Bu sezon TFF 2.Lig Beyaz Grup mücadelesinde bir türlü istediği ritmi yakalayamayan Akhisarspor adına işlerin hiç bu kadar kötü gittiği bir dönem olmamıştı.

Takım sezon içerisinde yaşadığı performans dalgalanmaları nedeniyle pek çok kez küme düşme hattına geriledi veya yaklaştı ancak artık ligin boyu iyiden iyiye kısaldı ve kaybedilen tek 1 puanın dahi telafisi kalmadı.

Hâl böyle olunca hangi şartta olursa olsun Akhisar temsilcisini desteklemeye gelen taraftarların takımlarının kendileri kadar sorumluluk almadığını görmeleri çok ciddi tepkiler göstermelerine neden oldu.

Sezon başından bu yana bir türlü ritmini yakalayamayan takımlarını buna rağmen desteklemekten vazgeçmeyen Yeşil Siyahlı taraftarlar artık başta sosyal medya üzerinden olmak üzere pek çok kanaldan takıma tepkilerini gösteriyorlar.

Akhisar temsilcisi bu bağlamda oldukça zor bir atmosfer içinde. Bununla birlikte bu durumu düzeltmenin tek çözümü var o da normalde 1 hafta erken oynanması gereken ancak TFF kararıyla 20 Mart tarihine ertelenen Nazilli Belediyespor maçından iyi bir skorla ayrılmak.

Detaylarda Boğulan

30’uncu hafta müsabakasında Aydın temsilcisinin konuğu olan Akhisarspor, 1922 Konya’nın 2-0 öne geçtiği maçtan 2-2 beraberlikle ayrılmış olmasını avantaja çevirmek zorunda.

Bu bağlamda Nazilli Belediyespor ile oynanacak maçın önemi katbekat arttı. Öte yandan Akhisarspor adına en sıkıntılı durumlardan birisi Naz-Naz’ın nasıl bir oyun sergileyeceğini kestirmenin zor olması. Zira takım yeni teknik direktörü Taner Öcal ile sahaya çıktığı ilk maçta Amed SK karşısında kazanarak moral buldu ancak bu maçtaki performans Öcal’ın aklındaki taktik miydi yoksa şartlar mı onu gerektirdi bunu kestirmek çok zor.

Kaldı ki takım her ne sebeple olursa olsun bir şekilde sahaya çıktı ve Amed SK gibi ligin en dişli ekiplerinden birine karşı oynadığı maçtan galip ayrıldı. Akhisarspor sezon boyunca gösterdiği kötü performans nedeniyle artık her rakibiyle oynayacağı maç öncesinde bu gibi detayların peşine düşmeli.

Bununla birlikte Yeşil Siyahlı ekip adına bu maça avantaj olarak yazılabilecek tek durum takımın ilk yarıda Manisa’da oynadığı maçtan 4-1 galip ayrılmış olması. Bu durum hafızalarda yer aldığı için takım çok daha özgüvenli olacaktır.

İki takımı karşı karşıya getirecek müsabaka 20 Mart Pazar saat 14’te oynanacak. Akigolar bu maçtan galip ayrılmaları durumunda küme düşme hattından çıkma şansına sahipler.