Akhisarspor Lig’de Ateş Hattında Yer Alıyor

Akhisarspor takımı TFF 2. Lig’de bu sezon maçlarını sürdürüyor. Geçen sezon 1. Lig’de mücadele eden Akhisar takımı bu sezon 2. Lig’de mücadele ediyor ve bu sezonda geçen sezonki gibi üzerinde başarısızlık durumu hakim.

Geçen sezonda da 1. Lig’den elenen ve bir alt lige düşen Akhisar bu sezonda da TFF 2. Lig’de çok başarılı değil. TFF 2. Lig beyaz grup’ta art arda 3. Kez yenilgi olan Akhisar takımı şu an için ateş hattında yer alıyor.

Akhisar Riskli Bölgede

Akhisar takımı kendi liginde son galibiyetini 12 Aralık tarihinde Pazarspor‘u yendiğinde aldı. Bu galibiyetin ardından Akhisarspor takımı galibiyet yüzü göremedi. Başarısızlık yakasını bırakmadığı için Akhisar takımı tehlike bölgesine doğru düşüşüne engel olamadı.

Şu an 23 puanla ateş hattına gerileyen Akhisar takımı bu durumu tersine çevirmek için elinden geleni yapacak. Akhisar takımı bu durumu tersine çevirmek zorunda. Hem yönetim hem de tüm oyuncular başarılı performanslarının sergileneceği maçların hemen gelmesini istiyor.

Spor Toto Süper Lig’de 7 yıl mücadele ettiği günlere geri dönebilmek için ilk olarak ateş hattından çıkıp sonrasında da 2. Lig’de yerini sağlamlaştırmak isteyen Akhisar’ın hedefi 2. Lig şampiyonu olmak.

Belki bu sezon 2. Lig şampiyonu olamaz fakat gelecek sezon 2. Lig’de başarısını salamlaştırarak ilerlemek için elinden geleni yapacak. Sonraki hedef ise adım adım Süper lig’e tekrar yükselmek.

1.Lig’e yükselip oradan da Süper Lig’e yükselmek isteyen Akhisar 7 yıl boyunca başarılı bir şekilde mücadele ettiği Süper Lig’e tekrar yükselip en başarılı şekilde kendisini ve taraftarlarını gururlandırmak istiyor.

Akhisar’ın Hedefleri

Ateş hattında yer alan Akhisar takımı 23 puanda yer alıyor. Akhisarspor takımı yıllar yıllar sonra 3. Lige tekrar düşmenin korkusunu içinde hissetmeye başladı ve bu durumu değiştirmek için de elinden geleni yapacak.

Eski süper Lig takımı olan Akhisar takımı tekrar o başarılı ve sükseli yıllarına geri dönebilmek için elinden geleni yapacak ve bu duruma ilk olarak TFF 2. Lig’de ateş hattından çıkıp 2. Lig’deki başarısını sağlamlaştırmak istiyor.