Akhisarspor 25. Hafta Hazırlıklarını Sürdürüyor

Son olarak Tarsus İdman Yurdu maçında kendi evinde 1 – 2 skor ile mağlup olan Akhisarspor son iki maçta aldığı mağlubiyetler ile küme düşme hattının hemen üzerine geriledi. Küme düşme hattı ile arasında yalnızca 3 puan bulunan Akhisarspor’da gelecek hafta oynanacak olan Isparta 32 Spor mücadelesinin önemi arttı. Bu maçta alınacak bir mağlubiyet ile Akhisarspor kendisini bir anda küme düşme potasında bulabilir.

Akhisarspor bu maç öncesinde hazırlıklarını sürdürdüğü çalışmalarda eksiksiz bir şekilde tam kadro çalışmalarını sürdürdü. Takım çalışmalarını sürdürürken hem taraftarların hem de takımın gelecek maçta deplasmanda Isparta 32 Spor karşısında puan ya da puanlar ile dönülmesi bekleniyor. Aksi bir durumda taraftarlar Başkan Evren Özbey ve yönetim kurulu üyelerine tepkilerini sürdürürken istifa çağrılarının artması da oldukça olası bir durum. Bu şartlar altında Yeşil Siyahlı ekip deplasmanda oynayacakları Isparta 32 spor karşısında en kötü bir puan ile dönmesi gerekiyor.

Akhisarspor’un TFF 2. Lig Beyaz Grupta Durumu

akhisarspor

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) 2. Lig Beyaz Grupta 2021 – 2022 sezonunda GMG Kastamonu’nun ligden çekilmesi ile sezon başında planlanmış olan sezonun ilk yarısında ve ikinci yarısında 1’er maçlık bay haftası 2 haftaya çıktı.

Akhisarspor TFF 2. Lig Beyaz Grupta geride bıraktığımız dönemde 21 maçta sahaya çıktı. 22. Haftada oynanacak olan 1922 Konyaspor mücadelesi olumsuz hava şartları sebebi ile mücadele ertelenmişti. Bay geçtiği haftaların yanı sıra 1922 Konyaspor maçının ertelenmesi ile 21 maçta mücadele etti. 21 haftalık periyotta Yeşil Siyahlı ekip 6 maçta sahadan galip olarak ayrılırken 5 maçtan da mücadeleden beraberlik ile ayrıldı ve 10 maçta ise mağlup oldu. Akhisarspor 25 kez rakip file bekçilerini mağlup etmeyi başarırken 32 kez de kendi kalesinde gole engel olmayı başaramadı ve -7 averajda kaldı. Yeşil Siyahlı ekip 23 puan toplamayı başardı ve TFF 2. Lig Beyaz Grupta 14. Sırada yer aldı.

Isparta 32 Spor – Akhisarspor Karşılaşması

Isparta 32 Spor TFF 2. Lig Beyaz Grupta geride bıraktığımız 20 maçta 9 kez sahadan galibiyet ile ayrılırken 4 maçtan da beraberlik ile ayrılmayı başardı ve 7 maçta ise mücadeleden mağlubiyet ile ayrıldı. Isparta 32 Spor geride kalan 20 maçlık dönemde 23 kez fileleri havalandırırken 17 kez de kendi kalesinde meşin yuvarlağı gördü ve bu miktar Isparta 32 Spor’u TFF 2. Lig Beyaz Gruptaki en az gol yiyen ikinci takım konuma getirdi. Bu sezon Isparta 32 Spor topladığı 31 puan ile TFF 2. Lig Beyaz Grupta 5. Sırada yer alıyor.

25. haftada oynanacak olan karşılaşma 13 Şubat Pazar günü saat 13:00’da Isparta Atatürk Stadyumunda oynanacak. Son maçlarında galibiyet ile ayrılan Isparta 32 Spor ile son 2 maçında mağlubiyet ile ayrılan Akhisarspor karşı karşıya gelecek.