Akhisarspor Kârlı Çıktı

Bu sezon TFF 2.Lig Beyaz Grup’ta kümede kalma mücadelesi veren Akhisarspor, lig kuralları gereği 26’ıncı haftada sahaya çıkmamıştı. 27’inci haftada oynayacağı zorlu Pendikspor maçına hazırlanan ve bir yandan da kendisine yakın rakiplerinin yapacağı müsabakalardan çıkacak sonuçları bekleyen Manisa temsilcisi için işler yolunda gitti. Alt ve üst sıralarında yer alan takımların birçoğunun puan kaybetmiş olması Akhisarspor için bir sonraki maçın önemini arttıracaktır.

Oynamadan Kazanan

Türk futbolunun çok kısa bir süre önce en başarılı takımlarından olan biri olan Akhisarspor, 5 sene içerisinde baş aşağı yuvarlanmaktan kurtulamadı. 2021/2022 sezonunda TFF 2.Lig Beyaz Grup’ta mücadele eden Yeşil Siyahlı ekip, kümede kalmak için uğraş veriyor.

Maddi sıkıntılar nedeniyle oldukça genç bir kadro kurmak zorunda kalan Akhisarspor, ligin 26’ıncı haftasında maç yapmamıştı. Lig kuralları gereği bu sezona mahsus olarak her hafta bir takım haftayı maç yapmadan kapatıyor.

Akhisarspor’un maç yapmamasından daha kritik olansa Manisa temsilcisinin sıralamasına yakın sıralamadaki takımların oynayacakları maçlardan alacağı sonuçlardı. İstenmeyen tek bir sonuç üst sıralarla puan farkının açılmasına neden olabileceği gibi takımın küme düşme hattına kadar gerilemesine de neden olabilirdi.

Ancak 19 Şubat 2022 tarihinde oynanan 26’ıncı hafta maçlarından kârlı çıkan takımlardan biri Akhisarspor oldu. Manisa temsilcisinin maç yapmadığı haftada rakiplerinin puan kaybetmesi Yeşil Siyahlı takımı oldukça sevindirmiş olsa gerek.

Çıkan Sonuçlar

Akhisarspor’u yakından ilgilendiren maçlardan birisi Eskişehirspor ile Zonguldak Kömürspor arasında oynanan maçtı. Bu maçtan Eskişehirspor’un galip ayrılması Akhisarspor ile Eskişehirspor arasındaki puan farkının düşmesini sağladığı için istenmeyen bir senaryoydu.

Hakeza Akhisarspor’un 1 sıra üstünde yer alan Zonguldak Kömürspor’un kazanması da Akhisar temsilcisi adına pek de olumlu bir senaryo değildi. Zira bu sefer iki takım arasındaki puan farkı Zonguldak temsilcisi adına 4 puana kadar çıkacaktı.

Bu maça dair tam olarak Akhisarspor’un istediği oldu ve iki takım golsüz berabere kalarak 1’er puanı paylaşmaya razı oldular. Bu sonuçla birlikte Zonguldak Kömürspor 25 puana, Eskişehirspor ise 17 puana yükselmiş oldu.

Akhisarspor’u çok yakından ilgilendiren bir diğer maçta 1922 Konya Nazilli Belediyespor’a konuk oldu. Bu maçta beklenen senaryo ise 1922 Konya’nın puan kaybıydı. Zira Konya temsilcisinin galip gelmesi Akhisarspor’un küme düşme hattına gerilemesi anlamına gelecekti.

Aydın’da oynanan maçın ilk 40 dakikasında Nazilli Belediye 2 gol buldu ancak 1922 Konya 43’üncü dakikada bulduğu golle ikinci yarıya umutlu girdi. Nitekim 73’de 2’inci golü bulan 1922 Konya, Aydın’dan 1 puanla döndü.

Bu 2 sonuç da tam olarak Akhisarspor’un istediği sonuçlardı. Üst sırasıyla arasındaki puan farkı çok açılmayan Manisa temsilcisi, alt sıraların kendisine 1 puan yaklaşmasına müsaade etti. Rakiplerinin yaptığı bu hataları değerlendirmesi gereken Yeşil Siyahlı takım, ligin 27’inci haftasında lider Pendikspor’u konuk edecek.

Comments are closed.