Akhisarspor’un Kaderi Rakiplerine Bağlı

Bu sezon TFF 2.Lig Beyaz Grup’ta kümede kalma adına mücadele vermeye devam eden Akhisarspor, 19 Şubat 2022 tarihinde oynanacak 26’ıncı haftayı bay geçecek. Lig statüsü gereği bu haftayı bay geçmesi gereken Manisa temsilcisi ligdeki konumu gereği yine de çok rahat bir hafta geçiremeyecek. Zira altında ve üstünde yer alan takımların birbirleriyle müsabakalar yapacağı haftada ortaya çıkan sonuçlar Yeşil Siyahlı takımın durumunu da doğrudan etkileyecek.

Göbek Bağı

Bu sezon TFF 2.Lig’de kümede kalma mücadelesini başarıyla tamamlamak isteyen Akhisarspor, ligin 26’ıncı haftasında müsabaka yapmayacak. GMG Kastamonu’nun ligden çekilmesi ve öncesinde gelişen pandemi kuralları nedeniyle ligin takvimine dair alınan kararlar gereği her hafta bir takım haftayı müsabaka yapmadan kapatıyor.

Ligin son sırasında yer alan Eskişehirspor ile Akhisarspor’un 1 sıra üstünde yer alan Zonguldak Kömürspor’un karşı karşıya geleceği haftada, Akhisarspor’un 1 sıra altında yer alan 1922 Konya da Nazilli Belediyespor’un konuğu olacak.

Sezonun ikinci yarısında aldığı başarısız sonuçlar nedeniyle diğer takımların alacağı sonuçlara bağımlı bir hale gelen Akhisarspor, 26’ıncı haftada ortaya çıkacak sonuçları bu nedenle yakından takip etmek zorunda kalacak.

Zira eğer Eskişehirspor haftayı galibiyetle kapatırsa iki takım arasındaki 7 puanlık fark 4’e düşecek. Zonguldak Kömürspor kazanırsa bu sefer Akhisarspor ile Zonguldak Kömürspor arasındaki puan farkı 4’e çıkacak. Aynı zamanda 1922 Konya’nın kazanması durumunda iki takım arasındaki puan farkı tamamen kapanacak ve Akhisarspor’un küme düşme hattına gerileme ihtimali doğacak.

Bir sonraki haftanın hazırlıklarına devam eden Akhisarspor’da teknik ekip ve oyuncuların kulağı 19 Şubat 2022 tarihinde oynanacak maçlardan gelecek seslerde olmak zorunda.

En İyi Senaryo

Akhisarspor’un müsabaka yapmadan geçireceği haftada en iyi senaryo ise belli. Eskişehirspor ile Zonguldak Kömürspor berabere kalacak ve 1922 Konya da Nazilli Belediyespor karşısında sahadan mağlubiyetle ayrılacak.

Ancak Akhisarspor adına bu haftadan çıkacak sonuçların da takımı rahatlatmaya yeteceğini söylemek pek mümkün değil. Oynadığı son 6 maçın hiçbirini kazanamayan ve 3 mağlubiyetlik bir mağlubiyet serisi olan Manisa temsilcisi hiç formda değil.

Takımın 27’inci haftada lider Pendikspor ile karşılaşacağını da düşündüğümüzde tehlike çanlarının sesi biraz daha yükselebilir gibi görünüyor. Ancak tıpkı Eskişehirspor’un Amed SK karşısında yaptığı gibi Akhisarspor da Pendikspor karşısında flaş bir galibiyet almayı başarabilir.

Bununla birlikte takımın ligin alt sıralarında yer alıyor olmasının sebeplerini derinlemesine incelemek gerekir. Hakeza koskoca Akhisarspor’un 26’ıncı haftada rakiplerinden gelecek sonuçları beklemesi de oldukça can acıtıcı.

Eskişehirspor-Zonguldak Kömürspor ve Nazilli Belediyespor-1922 Konya maçlarından en iyi sonuçlar çıkmaması durumunda Akhisarspor için işler daha da zorlaşacak. Zira takımın bulunduğu konum ne alt sıradaki takımın puan farkını kapatması ne de üst sıradakinin Akhisarspor ile aradaki puan farkını açmasını kaldırabilecek bir konum değil.