Akhisarspor Çalışmalar İçin Takımı Çağırdı

Türkiye Futbol Federasyonu 1.Lig ekiplerinden Akhisarspor oyuncularını çalışmalara başlamak üzere ilçeye davet etti.  Koronavirüs salgın tehlikesi sebebiyle lig maçlarına verilen aranın haziran ayında bitmesi ve maçların oynanmamaya başlaması planlanıyor. Federasyon tarafından alınan karar üzerine kulüpler tek tek antrenmanlara başlayacakları tarihleri açıklamaya başladı. Akhisarspor takımı da verilen ara sebebiyle ilçeden giden oyuncularını ilçeye çağırdı.

TFF Kararı Beklendi

Gençlik Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir ve Kulüpler Birliği’nin ortaklaşa yaptıkları telekonferans toplantısı sonucu Süper Lig’in 12-14 Haziran hafta sonu yeniden başlayabileceği açıklandı.  TFF 1’inci Lig için verilecek kararın açıklanmasını  bekleyen Akhisarspor da mayıs ayı içinde oyuncuları toplayarak çalışmalara başlayacağını açıkladı.

Akhisarspor teknik direktör Yılmaz Vural, kesin bir tarih belirlemediklerini ancak şehir dışında olan oyuncuların şehre dönmelerini istediklerini söyledi. Vural gerekli izinlerin alınması ve şehre dönmeleri belli bir süre alacağı için şimdiden dönüş işlemlerini başlatmalarını istedi. Tarihlerin tam olarak netleşmesi ile birlikte çalışmalara başlayacaklarını ifade eden Vural mart ayından beri Akhisar’daki tesislerden ayrılmadı.