Akhisarspor Basketbolun Gittiği Felaket

Bu sezon Akhisarspor adına hiçbir şey yolunda gitmedi ve kulübün tüm mücadelelerinde ciddi bir hezimet yaşandı. Futbol tarafında kulüp TFF 2.Lig Beyaz Grup’a veda etmekten kurtulamazken bundan daha da büyük bir hezimet basketbol tarafında yaşandı. Manisa temsilcisi TB2L’de tek bir galibiyet dahi alamazken bu durumla alakalı tartışmalar da durmaksızın devam etti.

Na”Galip” Takım

Bu sezon Akhisarspor adına felaketlerin en büyüğü yaşandı dense kimse bu durumu reddetmek konusunda kesin davranmaz.

Zira Yeşil Siyahlı takımın yarıştığı alanların hiçbirinde mutlak başarısızlık dışında bir şey yoktu. Futbol tarafında TFF 2.Lig Beyaz Grup mücadelesi veren Akhisarspor, bu müsabakalarda zaman zaman iyi işler çıkarsa da yine de küme düşmekten kurtulamadı.

Bununla birlikte Akhisar Basketbol adına da hiçbir şey yolunda gitmedi. Takım 30 maç oynadığı Türkiye Basketbol 2. Ligi mücadelesinde tek bir maç kazanmayı dahi başaramadı. Oynadığı müsabakaların tamamında çok ciddi bir hezimet yaşayan Yeşil Siyahlı takımın bu durumu taraftarlarını da kelimenin tam anlamıyla utandırdı denilebilir.

Takım bir alt lige düşerken tek bir maç dahi kazanamamış olması gerçekten çok büyük üzüntü yaratmıştı. Manisa Büyükşehir Belediyespor’un normal sezonu şampiyon bitirerek ING Basketbol Süper Ligi’ne yükseldiği Türkiye Basketbol 2.Ligi’nde ligde, Akhisar Belediye Basketbol ve Fethiye Belediyespor küme düşen takımlar oldu.

Yeşil Siyahlı takım mücadele ettiği ligde futbol şubesinin gerektirdiği oranla çok daha iyi bir durumda olmasına rağmen kötü bir kadro mühendisliği kurdu ve oynadığı 30 maçın 30’unu da kaybederek bir alt lige düştü.

Durum Nasıl Düzelecek

Ellerinden geldiğince ne futbol şubesini ne de basketbol şubesini asla yalnız bırakmayan Yeşil Siyahlı taraftarlar, takımlarından bir türlü istediği mutluluğu ve karşılığı alamadılar. Bu bağlamda ne kadar sitem edecek olsa o kadar haklı bir taraftar grubunun varlığı söz konusu.

Akhisarspor’un kulüp olarak içine düştüğü bu durumdan nasıl kurtulabileceğine dair hiçbir fikir yok. Elde kısıtlı olan kaynakların da ne kadar kötü kullanıldığı bir tane dahi maçını kazanamayan koskoca bir takım olan Akhisar Belediyespor’dan anlaşılıyor.

Yöneticilere ve başkana dair çok ciddi eleştiriler söz konusu. Bununla birlikte taraftarlar tıpkı kendileri gibi futbol şubesinde sıkıntı yaşayan ancak basketbolda Avrupa kupasında finale yükselerek büyük bir sükse yaratan Bursaspor‘u örnek gösteriyorlar.

Bu bağlamda basketbol açısından fark yaratmanın çok daha mümkün olduğunu savunan taraftarlar, kendilerine de sponsor geldiğini ancak bu paraların da çok kötü kurulduğunu ifade ediyorlar. Yönetimle alakalı olarak sahte menajerlik ilişkileri, üye olmayan insanları kulübe üye yapmış olmak gibi pek çok suçlamanın var olduğunu ifade etmek gerekiyor.

4 sene öncesine kadar pek çok alanda bir hayli başarıya sahip olan Akhisarspor’un geldiği bu nokta gerçekten ibret verici bir hikâyeden daha fazlası.

Comments are closed.