Akhisar Belediye Basketbol Yine Kaybetti

Türkiye Basketbol 1. Ligi’nde mücadele etmeye çalışan Akhisar Belediye Basketbol, inanılmaz (!) form grafiğini büyük bir inatla devam ettirmekte kararlı.

Akhisar ilçemizin spor konusundaki büyük markasını basketbol alanında temsil eden Akhisar Belediye Basketbol takımımız, Türkiye basketbol ligleri tarihine -ne yazık ki kötü anlamda- geçecek bir sezonu geride bırakmak üzere.

Akhisar Belediye Basketbol, bu sezon şu ana kadar Türkiye Basketbol 1. Ligi’nde tam 26 karşılaşmaya çıktı. Yeşil siyahlı ekibimizin bu maçlarda aldığı galibiyet sayısı ise 0. Evet, yanlış okumuyorsunuz. Herhangi bir bilgi yanlışı yahut yazım hatası da yok. Akhisar Belediye Basketbol takımı koskoca sezonda çıktığı 26 maçta şimdiye kadar bir tane bile maç kazanamadı.

Bunun sebepleri arasında teknik, taktik, organizasyon yapısı, rakiplerin gücü gibi birçok faktör elbette sayılabilir. Buna karşın hiçbiri bir spor takımının 26 maçta tek bir galibiyet bile alamamasını açıklamak diye düşünüyorum.

Küme düşmesi çok uzun süre önce kesinleşen ekibimizin her maçında en azından sezonu 1 galibiyet alarak bitirme hedefi ortada duruyor. Buna karşın takımın ortada duran bu hedefe doğru herhangi bir hamle yapamadığı da görülüyor.

Bu görüntü son olarak oynanan Final Spor karşılaşmasında da izleyenlerin karşısına çıktı.

Akhisar Belediye Basketbol Çaresiz

Akhisar Belediye Basketbol takımı ile Final Spor takımının karşı karşıya geldikleri Türkiye Basketbol 1. Ligi 26’ncı hafta mücadelesi, 9 Nisan 2022 tarihinde Akhisar’ın evinde oynanmıştı.

Takımımız aslında rakibi karşısında direnç gösterme emarelerini zaman zaman vermişti. İlk yarı bittiğinde aradaki farkın 12’de kalması bu direncin bir tezahürü gibiydi. Buna karşın ikinci yarıda gaza basan taraf rakibimiz Final Spor oldu.

Üçüncü çeyrekte aldıkları 17 – 30’luk skorla maçın son bölümüne 47 – 72 önde girerek bir anlamda maçı zaten bitiren Final Spor, son çeyrekte farkı daha da açmayı başardı ve maçtan 65 – 97’lik sonuçla galip ayrılmasını bildi.

Akhisar Belediye Basketbol için bu mağlubiyet, Türkiye Basketbol 1. Ligi bitmek üzereyken alınan 26’ncı mağlubiyet anlamına geliyordu. Maç öncesinde taraftarlar en azından ligin sıralamasının alt bölümündeki takımlardan olan Final Spor karşısında daha yüksek direnç olabilir mi diye düşünmüşlerdi…

Arda Çete Performansı Teselli Oldu

akhisar belediye basketbol

Karşılaşmada Akhisar Belediye Basketbol adına tek teselli 2001 doğumlu basketbolcumuz Arda Çete’nin tek başına gösterdiği yüksek performanstı.

Parkede takımımızın formasını 30 dakika 45 saniye terleten Arda Çete, 27 sayı 4 ribaunt ve 5 asistle çift haneli skor katkısı veren iki oyuncumuzdan biri oldu.

Çift haneler çıkan diğer isim ise kenardan oyuna girerek 16 dakika 9 saniye süre alan Eren Ocaktürk idi. Eren Ocaktürk, bu süre zarfında 10 sayı 6 ribauntluk katkı verdi.

Takımımızda süre alan diğer 7 oyuncudan hiçbiri çift haneleri göremedi. Örneğin tam 40 dakika forma giyen Yavuz Koça sadece 6 sayı, yaklaşık 21 dakika oyunda kalan Efe Beşok ise sadece 2 sayı atabildi.

Comments are closed.