Akhisar Belediye Basketbol Mamak’a Da Yenildi

Akhisar’ın yüzü bu sezon ne basketbolda ne de futbolda gülüyor. Futbol takımı küme düşmemek için uğraşırken Akhisar Belediye Basketbol ise tarih (!) yazıyor.

Takımımız bu sezon çıktığı hiçbir maçı kazanamazken kalan haftalara en azından 1 galibiyet alıp gururunu kurtarmak için çıkıyor. Bu maçlardan biri olan Mamak Belediyesi Basketbol karşılaşmasında ne yazık ki yine mağlubiyetten kurtulamayan ekibimizde, basketbolcularımız aşağıdaki performansları sergilediler.

Tüm bu performans maçın 70 – 87 bitmesinin önüne geçemedi ve takım yine kaybetti.

Akhisar Belediye Basketbol Herkese Süre Verdi

akhisar belediye basketbol

Türkiye Basketbol Ligi 28’inci haftada Mamak Belediyesi Basketbol karşısında takımımız adına kadroda bulunan bütün oyuncularımız süre aldı.

Bu sezon kelimenin tam anlamıyla korkunç bir performans gösteren basketbolcularımız, bir maçtan daha mağlubiyetle ayrılarak bu sezonki mağlubiyet sayısını 28’e çıkardı.

Takımımızda Mamak Belediye Basketbol karşısında 2 oyuncu 30 dakikanın üzerinde süre aldı. Yine aynı şekilde 2 oyuncu da 20 dakika barajını aştı.

5 isim 10 dakikadan fazla oynarken sadece 2 isim ise 10 dakikanın da altında süre aldılar.

Akhisar Belediye Basketbol takımımızda Ankara temsilcisine karşı en çok parkede kalan isim Efe Beşok oldu. 1997 doğumlu uzun forvetimiz, 35 dakika 48 dakika süre aldığı karşılaşmayı 8 sayı 2 ribaunt ve 2 asistlik performansla bitirdi.

Onun ardından Akhisar Belediye Basketbol’da en çok oynayan oyuncu ise aynı zamanda takımımızın bu maçtaki istatistik yükünü çeken isimlerden olan Yavuç Koça idi.

Yavuz Koça, 35 dakika 3 saniye süre aldı. Bu süre zarfında rakip potaya 10 sayı yolladı ve takımımızda çift haneli skor katkısı veren 3 isimden biri oldu. Ancak Yavuz Koça’nın asıl büyük katkısı ribauntlarda oldu.

Tam 13 ribaunt alarak bu alanda takımımızda ve maçtaki lider oyuncu olan Yavuz Koça, böylece karşılaşmayı double double yaparak bitirdi.

Yavuz Koça’nın ardından takımımızın istatistik lideri ise Akhisar Belediye Basketbol’un en skorer ismi Hamit Sezaver idi. 25 dakika 22 saniyelik süre boyunca 14 sayılık katkı veren Hamit Sezaver, bu istatistiklerinin yanına 2 ribaunt ve 5 asist de ekledi.

Akhisar Belediye Basketbol adına Mamak Belediyesi Basketbol maçında en çok katkı veren diğer isimler ise 12 sayı ile Barış Altıngöz ve 7’şer sayıyla Arda Çete ile Can Urşan oldular.

Mamak Hiç Chance Vermedi

Akhisar’da oynanan karşılaşmada artık gurur mücadelesine çıkan basketbol takımımız karşısında Mamak Belediyesi Basketbol, belki ilk çeyreğin bir bölümü dışında oyunun kontrolünü hep elinde tuttu.

Ankara temsilcisi adına bu maçta fark yaratan isim ise Chance Kyler Comanche oldu.

Takımımıza çok büyük sıkıntılar yaşatan Chance Kyler Comanche, potamıza 25 dakika 43 saniye de tam 23 sayı attı. Bunun yanına 9 ribaunt ekleyen oyuncu double double şansını da 1 ribaunt ile kaçırdı.

Ankara ekibi Mamak Belediyesi Basketbol’da Chance’in yanında Alihan Deniz Genç, Melih Kapucu ve Kaan Sarıaslan’da çift haneleri bularak galibiyete katkıda bulundular.